Kaip rašoma Ryšių reguliavimo tarnybos spaudos pranešime, šiais metais Saugesnio interneto dienai skirtas šūkis „Aš už geresnį internetą!“ kviečia interneto naudotojus, ypač vaikus, atkreipti dėmesį į interneto turinį ir prisidėti prie saugesnio interneto kūrimo.

Praėjusių metų tarptautinių tyrimų duomenimis, 87 proc. 5‒15 m. amžiaus vaikų naršo internete naudodamiesi įvairiais įrenginiais (67 proc. 5‒7 amžiaus vaikų, 91 proc. 8‒11 m. ir 98 proc. 12‒15 m.).

Į klausimą, kiek jiems svarbus išmanusis telefonas, 34 proc. 12‒15 m. vaikų atsakė, kad jų telefonas yra pagrindinis įrenginys, kuriuo jie siunčia ar skelbia žinutes kitiems žmonėms. Tik 4 proc. kaip pagrindinį įrenginį įvardijo kompiuterį ir 5 proc. ‒ planšetinį įrenginį.

Vaikų (12‒15 m.) paklausus, ką jie žino apie apsisaugojimo nuo grėsmių internete būdus, gauti tokie atsakymai: 29 proc. blokuotų nepageidaujamų žmonių žinutes ir 52 proc. žinotų, kaip tai padaryti. Dar 15 proc. pakeistų savo socialinių tinklų nustatymus į privatesnius, 35 proc. žinotų, kaip tai padaryti. 7 proc. praneštų tinklo administratoriui ar pan., o 29 proc. žinotų, kaip tai padaryti.

Saugesnio interneto dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks kasmetinis renginys vaikams iš visos Lietuvos „Aš už geresnį internetą!“, kurio metu vaikai keliaus į magišką pamoką ir gaus patarimų, kaip elgtis, kad internete būtų gera ir saugu, taip pat dalyvaus „Tūkstantmečio vaikų“ viktorinoje, pramogaus su mėgstamais pramogų pasaulio atstovais. Renginio metu bus apdovanoti mokiniai, dalyvavę Švietimo informacinių technologijų centro skelbtuose konkursuose vaikams. Renginį globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Tiesiogiai stebėti renginį bus galima šiuo adresu.

Kompanijos skelbia savaitę

Šiandien Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete.

Profesinio orientavimo iniciatyvos „Kam to reikia?!” direktorė Rūta Radzevičiūtė Radzevičiūtė atkreipia dėmesį, kad ypač daug problemų gali sukelti net ir vaikų pamėgtos mobiliosios programėlės.

„Tikėdamiesi atsisiųsti populiaraus žaidimo programėlę, kartu su ja į mobilųjį telefoną vaikai gali įdiegti ir virusą. Šis virusas, pavyzdžiui, gali kaupti mūsų asmeninius duomenis, kurie būtų panaudojami komerciniais tikslais. Taip pat dėl telefone esančio viruso vaikui gali būti rodoma žalingo turinio reklama. Apie šias ir kitas grėsmes vaikai turėtų sužinoti kuo anksčiau“, – įsitikinusi ji.

Saugaus interneto savaitės dalyviai su mokiniais taip pat kalbės apie patyčias. Pasak „Kam to reikia?!” direktorės, virtualių patyčių problema kasmet tampa vis aktualesnė, nes tarp bendraamžių pasitaikantis žeminantis elgesys jau persikėlė ir į socialinius tinklus. Susitikimų metu praktikai kalbės apie galimas įvairias patyčių pasekmes ir pagarbaus elgesio internete svarbą.

Vasario 8-12 dienomis vykstančioje Saugaus interneto savaitėje norą dalyvauti pareiškė tokios bendrovės kaip „Swedbank“, „Teo“, „Nod Baltic“, „ CSC Baltic“, „Omnitel“. Lietuvos mokyklose iš viso suplanuoti 220 susitikimų, kuriuose dalyvaus beveik 5,5 tūkst. 1-12 klasių auklėtinių.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją