„Omnitel“ atstovas spaudai Mindaugas Snicorius informavo, kad jų bendrovėje 4G++ technologijos bandymai užbaigti dar praėjusiais metais, o gegužę „Omnitel“ vieni pirmųjų pasaulyje ją įjungė komerciniam naudojimui Vilniuje. Tiesa, klientams skirtos galinės įrangos rinkoje tuo metu nebuvo, todėl ir žiniasklaida apie šį įvyki informuota nebuvo. Bet, nepaisant to, kad 4G++ technologijas palaikančių įrenginių dar nėra, įjungus 4G++, „Omnitel“ 4G ryšio vartotojai naudą pajuto – dėl padidėjusios talpos tinkle jie naršo didesniu greičiu. Šiuo metu technologija veikia jau keturiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

„Omnitel“ praleistą progą pasigirti technologine lyderyste išnaudojo „Tele2“. „Esame ne kartą sakę, kad „Tele2“ ryšys yra ne tik pigiausias, bet ir geriausias. O dabar norime pristatyti sparčiausią Lietuvoje ir Baltijos šalyse mobilųjį internetą – ypatingai sparčiu ryšiu duomenis galima perduoti maksimalia teorine 450 Mbps sparta“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.

„Tele2“ technikos direktorius Valerijus Kovzanas priminė, kad „paprastoji“ 4G technologija leido pasiekti maksimalią 150 Mbps spartą, kuomet duomenų perdavimui naudojama 20 MHz pločio juosta. Daugiausiai „Tele2“ išnaudojamame 800 MHz dažnyje turima tik 10 MHz pločio jusota, todėl maksimali sparta yra 75 Mbps. Bet jeigu telefonas prie bazinės stoties jungiasi 1800 ar 2600 MHz dažniu, maksimali sparta šokteli iki 150 Mbps. Tokią spartą gali „išspausti“ „LTE Cat. 4“ technologiją palaikantys galiniai įrenginiai.

Jeigu 4G tinklas patobulinamas iki 4G+, jis sugeba agreguoti dvi dažnių juostas, todėl maksimali duomenų atsisiuntimo sparta gali pasiekti nuo 225 iki 300 Mbps (priklausomai nuo to, kurie dažniai agreguojami). Ir kad išnaudotų tokio tinklo privalumus, reikalingas jau „LTE Cat. 6“ technologiją palaikantis aparatas. O tokių šiuo metu parduodama apie pusę iš visų išmaniųjų.

Tuo tarpu 4G++ tinkle agreguojamos visos trys dažnių juostos ir maksimali duomenų atsisiuntimo sparta idealiomis sąlygomis gali būti 375 Mbps. Tiesa, ir galinis įrenginys šiuo atveju turi būti neeilinis – jis turi palaikyti „LTE Cat.9“. O tokių, tiesą sakant, šiuo metu net nėra. Tiksliau, yra, bet tik teoriškai – „Cat 9“ ryšį tam tinkamuose telefonuose gamintojai turi aktyvuoti kiekvienam konkrečiam tinklui – ir nė vienas jų dar nėra aktyvuotas. Nors specialiai bandymams skirtame „Samsung Galaxy S Edge +“ telefone gamintojai įdiegė specialius nustatymus.

V. Kovzanas pasigyrė, kad šiuo metu „Tele2“ tinkle veikia 620 4G ryšio antenų, kurios užtikrina 90 proc. populiacijos padengimą. O 4G+ daugiausiai diegiama miestų centruose – nors geografiškai padengimas yra menkas, tačiau skaičiuojant pagal populiaciją, juo naudotis gali net 30 proc. šalies gyventojų iš 10 Lietuvos miestų.

M. Snicorius, gindamas „Omnitel“ spalvas ir remdamasis RRT mobiliojo interneto stebėsenos sistemos duomenimis, tvirtina, kad ir 3G, ir 4 G tinkluose sparčiausias mobilusis internetas teikiamas būtent „Omnitel“ klientams – tai užtikrinta puikiai išvystyta šio operatoriaus 4G/4G+/4G++ tinklo talpa.

Technologijų demonstracija vyko verslo centre „Premium“, esančiame prie pat pagrindinės „Tele2“ būstinės, 4G++ ryšys šiose apylinkėse nuo šiol veiks maždaug 2-3 kilometrų atstumu. Demonstracijos metu per kelis „Speedtest“ bandymus pavyko „išspausti“ iki maždaug 300 Mbps duomenų atsisiuntimo spartą ir apie 45 Mbps išsiuntimo spartą esant 12-14 ms delsai (ping). Bandymai buvo vykdomi spartą matuojant kompiuteriu, kuris prie interneto prijungtas per telefoną.

Tuo pačiu kompiuteriu buvo pademonstruoti ir skirtumai nuo 4G bei 4G+: 800 MHz dažnyje, 10 MHz pločio juostoje pasiekta 62 Mbps atsisiuntimo ir 13 Mbps išsiuntimo sparta, 4G+ (800 MHz ir 1800 MHz juostose) pasiekė 207 Mbps atsisiuntimo ir 46 Mbps išsiuntimo spartą.

V. Kovzano teigimu, ateitis bus dar šviesesnė – mobiliajam ryšiui bus pradėti naudoti ir 700, ir 900, ir 2100 MHz juostos, todėl operatoriai galės agreguoti suminę iki 80 MHz pločio juostą.

„Tele2“ technikos vadovas tvirtina, kad galiniai įrenginiai, palaikantys „LTE Cat. 9“ technologiją, turėtų pasirodyti ateinančių metų antroje pusėje.

Tuo tarpu „Omnitel“ atstovas žada, kad 4G++ ryšiu jų įmonės klientai, turintys tinkamus įrenginius (kol kas aiškiai įvardinamas tik „Samsung Galaxy S6 Edge+“), po reikiamų operacinės sistemos atnaujinimų galės naudotis jau gruodį.