„Microsoft“ atnaujintoje informacijoje apie savo operacinių sistemų prekybos ir palaikymo terminus bendrovė paskelbė apie atsisveikinimą su „Windows 7“. Jau nuo praėjusių metų spalio 31 dienos gamintojai neturi galimybės įsigyti naujų „Windows 7“ namų versijų kopijų įdiegimui į savo prietaisus, o nuo 2016 metų spalio 31 d. „Microsoft“ iš jų atims ir „Windows 7 Professional“. Nuo tos dienos į AiO (viskas viename) ir nešiojamuosius kompiuterius nebus galima diegti ir „Windows 8.1“ – visi prietaisai bus parduodami tik su „Windows 10“.

„Microsoft Windows 7“, priešingai nei „Windows Vista“, sugebėjo populiarumu pranokti „Windows XP“ ir dabar yra labiausiai pasaulyje paplitusi operacinė sistema. Tačiau į šį statusą pretenduoja „Windows 10“, kurią dabar naudoja daugiau nei 120 milijonų vartotojų, nors jai dar nėra nei pusės metų. Nemokamas „Windows 7“ ir „Windows 8.1“ atnaujinimas iki dešimtų „Windows“ taip pat silpnina senesnių OS versijų pozicijas.

"Microsoft" operacinių sistemų prekybos ir palaikymo terminai (Gamintojo iliustr.)

AiO ir nešiojamųjų kompiuterių gamintojai po nustatyto termino negalės įsigyti senos OS, bet tie prietaisai, kurie bus pagaminti ir pristatyti į rinką iš jos pašalinti, žinoma, nebus. Prisiminsime, kad „Windows 7“ saugumo atnaujinimus planuojama leisti iki 2020 metų sausio 14 d.