Jau dabar analitikai teigia, kad telefono pardavimai gali net 40 procentų viršyti pradinius planus ir didesnę netikėtos paklausos dalį lemia brangesnis „Edge“ modelis lenktu ekranu. O kaip dėl „plokščiojo“ telefono? Ar jis išsiskiria šiemetinėje naujų išmaniųjų „Android“ flagmanų bangoje?

Po savaitės su šiuo telefonu galima teigti: tikrai taip. Pagerėjo šiame telefone beveik viskas, nors tai šen, tai ten medaus statinėje galima rasti ir lašą deguto. Bet apie viską nuo pradžių.

„Samsung“ dizaineriai tikriausiai galų gale perskaitė DELFI komentatorių skundus, kad „Galaxy“ serijos gaminiai yra pigūs plastmasiukai, lyginant su „iPhone“ ir atitinkamai sureagavo: galų gale ir telefono priekis, ir nugarėlė yra stikliniai, o rėmas – metalinis. Ir dar koks tas stiklas! „Gorilla Glass 4“. Gamintojo teigimu – nukritus aparatui sudužimo tikimybė yra nepalyginamai mažesnė nei su kitomis dužimui atspariomis stiklo versijomis.

Bet be sudužimo yra ir kita ne mažiau nemaloni su stiklu susijusi problema: jis gali susibraižyti tiesiog telefoną nešiojantis kišenėje. Ir net ketvirtos kartos gorila, kaip teko tuo įsitikinti pačiam, nuo to neapsaugo. Tiesa, toje pačioje kišenėje kartais atsirasdavo ir kitas išmanusis telefonas, tai gal gorilos susipešė ir ta, kur iš Korėjos, pralaimėjo?

Bet už tai korpuso briaunos (ir viso rėmelio) metalas yra labai smagiai užapvalintas ir dabar telefonas yra kur kas labiau vertas gretinimo su „jūros nugludintu akmenėliu“, nei iš tikrųjų korėjiečių taip apibūdintas jau veterano titulo nusipelnęs „Galaxy S3“ modelis.

Žmonėms, kurių rankos mažesnės, telefonas gali kelti šiokių tokių problemų: „Galaxy S6“ nugarėlės stiklas prastai limpa prie pirštų, todėl norint nykščiu pasiekti tolimą viršutinį ekrano kampą reikia labai atsargiai pakreipti korpusą, kad aparatas nenuslystų ant žemės (nors juk tikriausiai vis vien stiklas nesudužtų).

Apskritai rankoje laikyti tokį dabar jau daugmaž standartinių išmatavimų flagmaną labai malonu. Taip, jis didelis, bet planšetofono matmenų dar nesiekia. O kas nenori didesnės įstrižainės ekrano?

Ekranas šiame įrenginyje yra 5,1 colio įstrižainės, „QuadHD“ (1440 x 2560 taškų) raiškos, „Super AMOLED“ technologijos. Taškų tankis – 577 dpi. Jeigu skaičiai ir užsienietiški terminai erzina, galima paprastai lietuviškai: be jokių abejonių geriausias kada nors matytas išmaniojo telefono ekranas. Itin ryškios spalvos ir rekordinis taškų tankis tiesiog džiugina akį. Ir spoksoti į jį galima net ryškioje Saulės šviesoje – vaizdas ekrane matysis puikiai bet kokiomis sąlygomis.

O veikia telefonas taip, kad dar neveikė joks kitas iki šiol bandytas aparatas. Sintetiniame našumo teste „AnTuTu“ „Galaxy S6“ sugebėjo išspausti net daugiau nei 68 000 taškų. Pernykščiai lyderiai, atsilikę maždaug 20 000 taškų skirtumu, čiaudi dulkėmis. Žinoma, „Samsung“ yra vieni iš tų gamintojų, kuriuos kai kurie našumo testuose neblizgantys gamintojai vadina sukčiais: prieš keletą metų buvo išsiaiškinta, kad „Samsung“ telefonai, atpažinę našumo matavimo testo paleidimą, „užturbina“ procesorių taip, kad jis bandymo metu „pasistengia papildomai“. Bet šios papildomos pastangos labai brangiai kainuoja energijos sąnaudų prasme, todėl testą išjungus našumas vėl grįžta į normos ribas.

Net jei ir šiuo atveju „Samsung“ sukčiauja (kas labai tikėtina), o „AnTuTu“ taškų kiekio negalima vertinti kaip patikimo našumo rodiklio, normaliu darbo režimu telefonas be jokio žagsėjimo sukramto ir praryja viską, kas jam metama, įskaitant pačius reikliausius 3D žaidimus. Beje, tame pačiame „AnTuTu“ teste trimatės grafikos bandymo metu kadrų dažnis svyravo nuo 40 iki 65. Tikrai įspūdinga.

Telefone naudojama pačių „Samsung“ sukurta „Exynos 7420“ platforma, naudojant „big.LITTLE“ technologiją sumontuoti aštuoni branduoliai: keturi spartieji (2,1 GHz dažnio „Cortex A57“) ir keturi taupieji (1,5 GHz dažnio „Cortex A53“). Grafinį vaizdą apdoroja „Mali T760MP8“ procesorius.

Telefonas palaiko „LTE Cat6“ technologiją. Tai reiškia, kad 4G+ („LTE Advanced“) tinkle duomenų atsisiuntimo sparta naudojantis šiuo telefonu teoriškai gali siekti ir 300 Mbps. Žinoma, mūsų operatoriams dar reikėtų pasistengti, kad teorinė riba taptų praktine, bet daugiau nei 170 Mbps mobiliojo interneto spartą jau teko matyti.

Vienas pagrindinių dalykų, kurį pristatant telefoną akcentavo ir „Samsung“ vadovai Barselonoje, ir atstovai čia, Vilniuje – greito akumuliatoriaus įkrovimo galimybė: krizinėje situacijoje 10 minučių įkrovimo užtenka, kad telefonas išgyventų dar keturias valandas, o 50 proc. ribą tuščias akumuliatorius pasiekia per 30 minučių, kurias jis būna „bambagysle“ prijungtas prie elektros tinklo. Pilnas įsikrovimas – per maždaug pusantros valandos.

Griežta išlyga: greitas akumuliatoriaus įkrovimas įmanomas tik tada, kai naudojamas telefono komplektacijoje esantis laidas ir adapteris. Kito įrenginio laidas ir kroviklis taip gerai neveiks.

Beje, telefono akumuliatorius (2550 mAh talpos) yra pirmas deguto lašas: viso bandymų laikotarpio metu jis kvailiojo tiek, kad teko net skambinti „Samsung“ atstovams ir pasitikslinti, ar tikrai taip turi būti (po pirmo skundo „Samsung“pakeitė įrenginį, bet ne padėtį, taigi... išvada peršasi savaime). O akumuliatoriaus šėlionės buvo tokios: po pirmo įjungimo per 10 minučių akumuliatorius praranda 10 proc. energijos. Po akumuliatoriaus įkrovimo vakare ir atjungimo nuo tinklo nakčiai, ryte jame liko tik 65 proc. energijos (visos programėlės, kurias įmanoma išjungti, buvo išjungtos!). Ir nepasitenkinimą akumuliatoriumi puikiai suprato atsitiktinai sutiktas IT žurnalistas iš Slovakijos – jis, bandydamas identišką telefoną, skundėsi panašiomis problemomis. Kita vertus, teko susidurti ir su žmonėmis, kurie „Galaxy S6“ (o ypač – „Galaxy S6 Edge“) akumuliatoriui pila tik komplimentus.

Kaip bebūtų keista, paskutinėmis bandymų dienomis akumuliatorius pradėjo veikti taip, tarsi jį kas būtų slapčia pakeitęs (beje, tai neįmanoma – stiklinė telefono nugarėlė neatidaroma, akumuliatorius nekeičiamas): mažai naudojant telefonas „traukė“ dvi dienas, o per naktį sunaudodavo tik 5 proc. energijos. Taigi, išvada. Akumuliatorius nėra absoliučiai blogas. Bet jis nėra patikimas. Na, bet čia Europos Sąjunga, vartotojų teisės ginamos tvirtai: jei įsigysite ir veiks blogai – (tikriausiai) pakeis.

Beje, akumuliatorių įkrauti galima nebūtinai laidu – „Galaxy S6“ palaiko ir „WPC/Qi“, ir PMA belaidžio įkrovimo standartus. Tik naudojantis belaidžiu krovikliu galima pamiršti apie greitojo įkrovimo galimybę.

Telefono kamera veikia puikiai ir pasižymi fantastiškomis techninėmis charakteristikomis – ir vaizdo stabilizavimas, ir HDR funkcija, ir geras 16 MP raiškos vaizdo jutiklis, ir fotografuoja greitai. Bet pačios nuotraukos, lyginant su kitų aparatų rezultatais identiškomis sąlygomis, yra truputį išbalę (fotografavimas visais atvejais buvo vykdomas visiškai automatiniu režimu). Iš dalies nuotraukų išbalinimą galima paaiškinti tuo, kad spalvų sodrumą gali kompensuoti „Super AMOLED“ ekranas. Bet tik tol, kol nuotraukos neperkeliamos į kompiuterio ekraną...

Visais kitais atžvilgiais kamerai priekaištų nėra – nuotraukų detalumas, aštrumas ir (ne)triukšmingumas yra puikus. Priekinėje sienelėje įmontuota 5MP raiškos kamera.

Telefono atrakinimui galima naudoti pirštų atspaudų jutiklį, įmontuotą į ekrano apačioje esantį mygtuką. Ankstesniuose „Galaxy S“ serijos telefonuose taip pat buvo panašu funkcija, tačiau S6 – pirmas telefonas, kuriame „Samsung“ šį darbą atliko be priekaištų: braukyti per mygtuką nereikia, o priliesti jį galima praktiškai bet kuria piršto vieta.

Telefone, kaip ir įprasta, naudojama „Samsung“ modifikuota vartotojo sąsaja „TouchWiz“, o telefono pirkėjams „Samsung“ siūlo rinkinuką „dovanų“ – nemokamų programėlių ar paslaugų prenumeratą tam tikram laikotarpiui, už kuriuos reikėtų pakloti gana apvalią sumą. Jei tik jums tos siūlomos programėlės apskritai reikalingos.

Tarp nemokamų dalykų, kuriuos gauna „Galaxy S6“ pirkėjai, yra 115 GB talpos debesinė duomenų saugyklą „One Drive“.

„Samsung Galaxy S“ serijos telefonas pagal kainą, kaip visada, taiko į aukščiausią segmentą – mažiausia kaina už modelį su 32 GB vidinės atminties yra apie 700 eurų. Bet būtų keista jei taip nebūtų – visgi šiandien tokios kokybės ir funkcionalumo įrenginio su „Android“ sistema apskritai vargu ar kas gali pasiūlyti.