2010 m. Kijeve įkurta „Melior Games“ orientuojasi į JAV ir Europos rinkas, o tarp daugiau nei 90 studijos iki šiol sukurtų žaidimų didžiausio pasisekimo sulaukė žaidimas išmaniesiems įrenginiams „Emily’s Adventure“. Tačiau „Melior Games“ neapsiriboja vien žaidimais išmaniesiems įrenginiams: naujausias studijos projektas – „Laser tag“ sistema, skirta lauko žaidimams lazeriniais šautuvais.

Pasak „Melior Games“ įkūrėjo Deniso Oleyniko, kompaniją į Lietuvą pritraukė ne tik palankios verslo ir gyvenimo sąlygos, bet ir valdžios požiūris į kūrybines IT kompanijas: „Buvome sužavėti Lietuvos valdžios pozityvaus požiūrio į žaidimų kūrėjus. Neįtikėtina, kad tokios valstybinio sektoriaus įstaigos, kaip „Investuok Lietuvoje“, iš tiesų nuoširdžiai domisi žaidimų kūrėjais. Jie tam net sukūrė ženklą #lithuanialovesgamedev! Be to, kas mums buvo neįprasta, į bet kokius savo klausimus ar būgštavimus visuomet gaudavome mandagų ir greitą atsakymą, net jei tai reikštų daugiau nei valandos trukmės vaizdo pokalbį „Skype“. Toks požiūris, verslo sąlygos ir idiliška atmosfera Lietuvoje lėmė, kad nusprendėme dalį komandos iš Kijevo perkelti į Lietuvą“, – pasakoja D. Oleynikas.

Planuojama, kad Lietuvoje artimiausiu metu gims net du „Melior Games“ žaidimai: „The Little Story“ ir „Luna“. Studija taip pat atlieka kompiuterinės grafikos kūrimo darbus išorės klientams, didžioji dalis jų nuo šiol bus atliekama Vilniuje.

Ateityje „Melior Games“ turi planų prisijungti prie edukacinių projektų. Pasak D. Oleyniko, baigus naujojo padalinio įkūrimo darbus, planuojama organizuoti būrelius ar pratybas mokyklinio amžiaus vaikams, kuriuose jie būtų supažindinami su žaidimų, animacijos, 3D modelių kūrimo pagrindais ir galėtų išmokti sukurti paprastus žaidimus patys.

Užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktoriaus Justino Pagirio teigimu, į Lietuvą plūstančių kūrybinių IT verslų banga neslūgsta: „Vis dar jaučiame didelį Rusijos ir Ukrainos kūrybinių IT verslų susidomėjimą Lietuva, šiuo metu vyksta derybos su dar keliomis šio sektoriaus kompanijomis, tariamės su mokslo įstaigomis dėl reikiamas kompetencijas turinčių specialistų ruošimo. Tai – aukštos pridėtinės vertės produktus ir gerai apmokamas darbo vietas kuriantys verslai, kurie savo sukuriamus produktus sėkmingai eksportuoja, o į šalį atveža vertingų kompetencijų. Ne tik Lietuva atkreipė dėmesį į šią galimybę – neseniai žaidimų kūrėjus pradėjo vilioti ir Estijos ekonominės plėtros agentūra“, – pastebi J. Pagirys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)