Robotikos akademijoje apsigyvenę „LEGO Mindstorms EV3“ yra naujausi „Mindstorms“ tipo robotukai. Jie šiemet pirmą kartą bus pristatyti festivalyje „nowJapan 2014”. EV3 pasaulį išvydo 2013 metais, tačiau patiems „LEGO Mindstorms“ neseniai sukako 16 metų. Tai smagi kompanijos LEGO „Education“ programos priemonė, leidžianti pačiam sukonstruoti ir suprogramuoti unikalų, savarankiškai veikiantį robotą.

Šią technologiją renginyje galės išbandyti visi robotika besidomintys dalyviai. Robotukas „Mindstorms“, pasitelkus „Mindwave“ jutiklius, bus valdomas smegenų spinduliuojamomis Alfa ir Beta bangomis.

„Robotizuoti įrenginiai jau dabar yra svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Technologijoms sparčiai žengiant į priekį robotai taps tokie populiarūs kaip dabar yra automobiliai. Dauguma mūsų atliekamų darbų automatizuosis ir žmogui liks tik kūrybinė veikla. Galiausiai robotai taps neatsiejama gyvenimo dalimi, galinčia pakeisti naminius gyvūnėlius, dirbti fizinės jėgos reikalaujančius darbus statybose, švaros centruose ir netgi padėti senyvo amžiaus žmonėms“, – kalbėjo robotų akademijos programavimo instruktorius Kristijonas Vasiliauskas.

Visiems žinoma, kad Japonija nuo technologinių naujovių neatsiejama šalis. Robotikos akademijoje bus galima susipažinti ir su humanoidu Nao, pabendrauti su juo (tiesa, lietuvių kalbos jis dar tik mokosi, tad teks kalbėti angliškai), stebėti jo šokio ir sportinius pasirodymus, sužaisti šaradų žaidimą.

25 - ąjį jubiliejų švenčiantis „Lituanicon“ konventas ir robotikos akademija šių metų festivalio programą papildys kūrybinėmis dirbtuvėmis, įdomiomis diskusijomis apie mažai kam žinomas robotų teises ir jų etiką.

„Jei pirmajame „Lituanicon“ konvente 1989 metais būtume sakę, jog ateityje galėsime išbandyti tokį stebuklą kaip „LEGO Mindstorms“, vargu, ar patys būtume tuo patikėję. Tai tik įrodo, jog net jei mus vadina fantastais, iš tiesų labiau esame idealistai, kurie tiki progresu. Tai, kas prieš 25 metus mums atrodė fantastika, dabar yra realybė”, - džiaugiasi Andrius Jautakis „Lituanicon” konvento atstovas.

Visa tai ir dar daugiau galėsite išvysti Japonijos kultūros festivalio „nowJapan 2014” pirmajame savaitgalyje rugsėjo 13-14 dienomis Vilniuje, parodų centre „Litexpo“.