Skunde įvardijamas kompanijos patentas Nr. 073 pavadinimu „Animated Toy Utilizing Artificial Intelligence and Facial Image Recognition“ (liet. „Animacinis žaislas, naudojantis dirbtinį intelektą ir veido atpažinimą“) išties buvo įregistruotas 2006 metais. Jame aprašoma veido ir jo išraiškos atpažinimo technologiją su potencialiomis jos pritaikymo sferomis: vaizdo žaidimuose, žaidimų kompiuteriuose ir kitose elektroninių pramogų sistemose.

„Intelligent Verification Systems“ (IVS) teigimu, jie buvo pirmieji, išradę tokį įrenginį, ir kad veido atpažinimo technologija prieš įregistruojant patentą buvo naudojama tik biometrinės apsaugos srityje. Patentą neva pažeidžiantis „Microsoft Kinect“ įrenginys pirmą kartą rinkoje pasirodė 2010 metų lapkritį, maždaug ketveriais metais vėliau nei įregistruotas IVS patentas.

Šio ieškinio „Microsoft“ atstovai kol kas nekomentuoja. Tuo tarpu IVS pabrėžia, jog „Kinect“ jau yra patekęs į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip „sparčiausiai parduodamas plataus vartojimo elektronikos gaminys“. Tad jei patentas išties yra pažeistas, kalba gali suktis apie milijoninius IVS nuostolius ir jų atlyginimą. Tačiau prieš šis idėjos nuosavybės faktas dar turi būti patvirtintas.