"Mes apskundėme teismo sprendimą aukštesnės - antros - instancijos teismui", - Eltai sakė VTF Teisės ir administravimo direktorius Arūnas Šuminas.

Skundas buvo perduotas Vilniaus apygardos teismui, kuris savo ruožtu turėtų jį perduoti nagrinėti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Didžiausią 33 mln. litų kainą už kontrolinį 66,66 proc. LJL akcijų paketą pasiūliusi danų kompanija varžytis dėl teisės pirkti laivininkystę neteko suabejojus jos finansiniu patikimumu. Teismas šiam potencialiam investuotojui palankų sprendimą priėmė, dėl to, kad Valstybės saugumo departamentas atsisakė išslaptinti pažymą, pagal kurią privatizavimo pareigūnai eliminavo "Trident Marine" iš LJL privatizavimo konkurso - konfidencialaus dokumento Vilniaus apygardos teismas nevertino kaip įrodymo.

Į LJL pretenduojantys danai teigia, kad tarp galimų jos finansinių sandorio partnerių yra "Scandinavian Medical Group", Skandinavijos bankas "Nordea", Rusijos "Avangard", tačiau dabar jos įstatinis kapitalas yra mažas, ji turi mažai turto.

LJL privatizavimo konkurse dar dalyvauja Danijos "Rederiet Fabricius" ir Norvegijos "Continental Ship Management" kompanijų konsorciumas, taip pat dabartinio LJL vadovo Vytauto Vismanto, konsultacinės bendrovės "Prime Investment" bei prekybos kompanijos "Sanitex" konsorciumas. Laivininkystės privatizavimo konkursas įšaldytas nuo praėjusių metų rugpjūčio.

Įsteigta reorganizavus senąją "Lisco", LJL yra viena didžiausių šalies laivybos įmonių, eksploatuojanti trampinių laivų laivyną. Pradinė privatizuojamo LJL akcijų paketo kaina - 20,09 mln. litų.