"Sun Microsystems" atstovas Andrew Larkas (Endriu Larkas) pareiškė, jog kompanija panaikins maždaug 1 tūkst. darbo vietų ir toliau investuos kitose savo srityse. Kalifornijoje įsikūrusi "Sun Microsystems" šiuo metu turi maždaug 36 tūkst. darbuotojų visame pasaulyje.

Technologijų sektoriaus nuosmukio metu kompanija daugiau nei jos konkurentės patyrė sunkumų. Šią savaitę ji paskelbė apie naują ir paprastesnį programinės verslo įrangos pardavimo ir platinimo būdą.

"Sun" teigimu, darbuotojai yra atleidžiami, norint 2004 fiskaliniais metais padidinti pajamas, pagerinti pelningumą ir padidinti akcininkų turimų akcijų vertę. 2001 metų spalio mėnesį kompanija atleido 3 tūkst. 900 darbuotojų, o dar po metų - 4 tūkst. 400.

"Sun" ilgą laiką kritikavo didžiausią pasaulyje programinės įrangos gamintoją "Microsoft Corp". Šią savaitę ji pristatė naujus programinės įrangos gaminius, tokius kaip darbalaukio programinę įrangą, vadinamą "Java Desktop", kuri yra skirta Vašingtone įsikūrusiai "Microsoft". Darbalaukis, anksčiau vadintas "Mad Hater", veikia bet kokiame asmeniniame kompiuteryje ir yra panašus į "Windows" programą, todėl vartotojai turėtų jį suprasti.

Liepos mėnesį kompanija paskelbė, jog jos antrojo ketvirčio pelnas nusmuko 80 proc., mat jos pajamos devintą ketvirtį iš eilės menko. Tam turėjo įtakos silpna kompiuterinių tarnybinių stočių paklausa.