Penktadienį bankai "ANZ Banking Group Ltd" ir "Westpac Banking Corp Ltd" kreipėsi į Australijos policiją prašydami padėti pašalinti du suklastotus tinklalapius, kurie įsteigti JAV.

ANZ atstovo teigimu, įtariama, kad šias klastotes sumanė organizuotų nusikaltėlių grupuotės, o sektoriaus šaltiniai apgavystes siejo su Rusijos mafija. Pasak šaltinių, suklastoti tinklalapį ir siuntinėti interneto šiukšles būtinos lėšos. "Tai reikalauja daug išteklių, o su Rusijos organizuotais nusikaltėliais buvo susiję keletas anksčiau suklastotų tinklalapių", - aiškino vienas sektoriaus ekspertas.

ANZ atstovas nurodė, jog suklastotais tinklalapiais buvo bandoma išvilioti klientų duomenis, kuriuos ketinta "panaudoti sukčiavimo tikslais". ANZ klientams buvo išsiuntinėta elektroninio pašto žinutė, raginanti spustelėti ant nuorodos į suklastotą tinklalapį. Banko nuomone, apie apgavystę buvo galima suprasti vos patekus į tariamą svetainę, nes jos adresas buvo ne "www.anz.com" , o daugybės skaičių derinys.

"Atsižvelgiant į tai, kad šie suklastoti tinklalapiai atsiranda neįtikėtinai reguliariai, juos greitai šalinti daug geriau yra pasirengusi policija", - aiškino ANZ atstovas.

Šiais metais panašių problemų kilo ir kitiems dviems Australijos bankams - "Commonwealth Bank of Australia Ltd" ir "AMP Banking". "A National Bank of Australia Ltd" svetainės kol kas niekas neklastojo, tačiau "atsižvelgdamas į tai, kas vyksta su kitais stambiausiais", bankas padėtį atidžiai stebi.