„Jei IBM ims kontroliuoti „Java“ technologiją, žmonės, kurių darbas nuo jos priklauso, turėtų būti patenkinti, nes su IBM parama ir baze atsiras naujų galimybių, – sako kompleksinius IT sprendimus taikančios bendrovės JMSYS direktorius Audrius Krikštaponis. – Tačiau tai turėtų sukelti nerimą IBM konkurentėms „Oracle“ ir SAP, nes jų produktai kuriami taikant „Java“ technologijas“.

Pasirodžius žinioms apie IBM ir finansinių sunkumų slegiamos „Sun Microsystems“ derybas, pasigirdo nuogąstavimų, kad IBM gali imti valdyti atviru kodu pagrįstas „Java“ specifikacijas ir naudoti jas išskirtinai savo tikslams.

„Tačiau žinant tai, kad IBM pastaruoju metu kūrė daugybę atviru kodu pagrįstų programinės įrangos produktų, toks scenarijus neatrodo realus. Juolab, kad jei programuotojai ims nebepasitikėti IBM, jie ims masiškai ieškoti kitų kelių“, – pranešime spaudai cituojamas A.Krikštaponis.

JMSYS direktoriaus nuomone, iš sandorio su IBM pirmiausia išloštų „Sun Microsystems“, nes ši korporacija pastaruoju metu patiria finansinių sunkumų ir neturi savo oficialaus platintojo. Šiuo metu „Sun Microsystems“ kapitalas vertinamas 3,7 mlrd. USD, bet akcijų vertė pastaruoju metu nuolat krito. Pasirodžius žinioms apie derybas su IBM, „Sun Microsystems“ akcijų vertė Niujorko biržoje šoktelėjo beveik 80 proc.

IBM, įsigijusi „Sun Microsystems“, kai kuriais apskaičiavimais, padidintų savo pardavimus 13 mlrd. USD per metus ir užimtų 65 proc. „Unix“ serverių rinkos, kuri vertinama 17 mlrd. USD. Šie serveriai atlieka svarbiausias operacijas didelėse kompanijose ir valstybinėse struktūrose.

„Nors „Sun Microsystems“ ir IBM serveriuose naudojamos skirtingos „Unix“ operacinių sistemų versijos, IBM gali paskatinti sukurti naują programinę įrangą savo ir „Sun Microsystems“ serveriams, nustumdama artimiausius konkurentus HP į savotišką rinkos užribį“, – sako A.Krikštaponis.

Tai sukeltų antimonopolininkų nerimą, nes sudėtingų kompiuterinių sistemų rinkoje stipresnio žaidėjo nebebūtų. Ypač didelis šurmulys kiltų Europos Sąjungoje, garsėjančioje savo antimonopoline verslo politika.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją