Šiuo metu Lietuvoje yra kiek daugiau nei 3 tūkst. taksofonų, iš jų – 406 Kauno mieste ir beveik tiek pat Kauno rajone. Prieš dvejus metus šalyje buvo 5,5 tūkst. taksofonų, o 2000 m. – 7,6 tūkst.

Tinklo optimizavimas, anot A.Bubnelio, – neišvengiamas procesas, nes dalis taksofonų visiškai nenaudojami. Tokie perkeliami į judresnes miesto dalis arba išardomi.

Pelningiausi – centre

Didžiausias pajamas „Teo LT“ duoda tie taksofonai, kurie stovi miestų centruose – jais dažniausiai skambina turistai ir nelaimės ištikti gyventojai.

„Taksofonas labai praverčia, kai žmogui reikia pagalbos. Pavyzdžiui, jei pameta mobilųjį telefoną, o aplink nėra žmonių. Tokiu atveju galima naudotis ir nemokamo skambinimo paslauga“, – priminė A.Bubnelis.

Surinkus numerį 1591 atsiliepia operatorė. Jai reikia pasakyti žmogaus, su kuriuo pageidaujama kalbėti, telefono numerį, ir jeigu skambučio gavėjas sutinka už pokalbį sumokėti, pašnekovai sujungiami. Paslauga kainuoja 2,48 lito.

Vietiniai pokalbiai skambinant iš taksofono kainuoja 0,17 lito, o tarpmiestiniai – 0,49 lito. Skambučiai iš taksofono į bet kurį kitą taksofoną nemokami.

Skambina turistai

Kauno regiono turizmo informacijos centro atvykstamojo turizmo vadovė Inga Pažereckaitė tikino, kad dažnas turistas domisi telefono ryšiu viešose vietose.

„Neretai užsieniečiai nustemba, kad negalima skambinti su monetomis, o reikia naudoti korteles. Dar sudėtingiau jiems jas įsigyti – dažnos kioskininkės užsienio kalbų žinios baigiasi rusų kalba“, – pabrėžė I.Pažereckaitė.

Turizmo informacijos centro darbuotojai svečiams iš užsienio lietuviškai užrašo ant lapelio prašymą parduoti taksofono kortelę. Tačiau ir tai ne visada gelbsti – kartais turistams kioskuose parduoda ne taksofonų, o kurių nors mobiliojo ryšio papildymo kortelių.

Monetos masino ilgapirščius

Bendrovė „Teo LT“ neturi planų grįžti prie taksofonų, iš kurių būtų galima skambinti su monetomis – tam reikėtų didelių investicijų. Be to, abejojama, ar naudoti monetas yra patogiau negu korteles. Taksofonai, kuriais kažkada buvo galima skambinti monetomis, labai dažnai būdavo išdraskomi ieškant sukauptų pinigų.

Telefono ryšys pasaulyje atsirado 1876 m. Tuomet tai buvo didelis stebuklas, atvėręs galimybę bendrauti su žmonėmis balsu per atstumą. Lietuvą telefonas pasiekė 1882 m., kai tarp kunigaikščio Oginskio ir grafų Tiškevičiaus bei Zubovo dvarų buvo nutiesta pirmoji telefono linija Kretinga–Plungė–Rietavas.

Pirmoji telefono stotis Kaune įrengta 1904 m., ji jungė 110 abonentų.