Ten esantys ledynai taip pat tirpsta greičiau nei bet kuriame kitame pasaulio regione, ir grasina beveik 2 mlrd. žmonių vandens atsargoms. Daugiau ledo nei Himalajuose yra tik Antarktidoje ir Arktyje.

„Mūsų išvados aiškiai rodo, kad Himalajų ledynų ledas šiuo metu tirpsta greičiu, kuris yra beveik 10 kartų didesnis už vidutinį kelių pastarųjų šimtmečių greitį, – sakoma pagrindinio tyrimo autoriaus, Lidso universiteto profesoriaus Jonathano Carrivicko pranešime. – Šis greičio padidėjimas pasireiškė tik per pastaruosius kelis dešimtmečius ir sutampa su žmogaus sukelta klimato kaita.“

Himalajų ledynai.
Foto: Scanpix

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad Himalajų ledynai nuo septintojo dešimtmečio sumažėjo apie 40 proc. Ledynai aprūpina vandeniu kalnuose ir tokių upių, kaip Gango, Indo ir Brahmaputros slėniuose gyvenančius žmones.

Himalajų ledynai.
Foto: Scanpix

J. Carrivicko kolega nurodė, kad mažėja laiko užkirsti kelią šios nelaimės masto padidėjimui. „Šis tyrimas yra tik dar vienas patvirtinimas, kad šie pakitimai spartėja ir turės daug įtakos ištisoms žmonių tautoms ir regionams“, – teigė vienas tyrimo autorių, Dandžio universiteto mokslininkas Simonas Cookas.