Verchojanske Sibire birželio pabaigoje, pavyzdžiui, išmatuota 38 laipsnių temperatūra. Rekordinius rodiklius pasiekė ir vidutinė Indijos, Ramiojo ir Arkties vandenynų paviršiaus temperatūra.

„Ekstremalūs orai ir klimato kaita Azijoje 2020 metais nusinešė tūkstančius gyvybių, milijonus žmonių privertė palikti namus ir atsiėjo šimtus milijardų dolerių“, – pareiškė organizacija. Ji savo ataskaitoje įspėja dėl didėjančios rizikos žmonių sveikatai ir aplinkai keičiantis klimatui. Grėsmė kyla ir tvariam regiono vystymuisi, saugiam aprūpinimui maistu ir vandeniu.

2020-aisiais Azijoje nuo potvynių ir audrų nukentėjo 50 mln. žmonių, daugiau kaip 5 000 žuvo. Tačiau tai mažesni skaičiai nei praėjusių 20 metų vidurkis – anot WMO, tai ženklas kad daugelyje Azijos šalių funkcionuoja išankstinio perspėjimo sistemos.

Klimato krizė, remiantis ataskaita, sukėlė ir didelių ekonominių nuostolių. Kinijoje jie vertinami 238 mlrd. dolerių (205 mlrd. eurų), Indijoje – 87 mlrd. dolerių, Japonijoje – 83 mlrd., Pietų Korėjoje – 24 mlrd.

WMO ataskaita paskelbta likus kelioms dienoms iki JT klimato konferencijos COP26. Nuo spalio 31 dienos vyriausybės Glazge Škotijoje tarsis, kaip gali konkrečiai laikytis Paryžiaus klimato susitarimo tikslų.

Šis susitarimas numato globalaus klimato šilimo apribojimą iki žemiau nei 2, o jei įmanoma – iki 1,5 laipsnio, lyginant su priešindustriniu laikotarpiu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (32)