Remiantis agentūros pranešimu, prieš pusmetį į orbitą pakilę keturi astronautai šeštadienį „nusileis ant vandens Meksikos įlankoje netoli Floridos. Pilotuojamas erdvėlaivis „Crew Dragon Resilience“ atsijungs nuo TKS penktadienį 17 val. 55 min. (JAV rytų pakrantės laiku, šeštadienį 0 val. 55 min. Lietuvos laiku) ir išvyks namo“.

„Resilience“ įgulą sudaro trys amerikiečiai – Michaelas Hopkinsas, Victoras Gloveris ir Shannon Walker – taip pat japonas Soichi Noguchi.

Misija „Crew 1“ automatiniu režimu pernai lapkritį susijungė su moduliu „Harmony“ stoties amerikiečių segmente.

Misijos SpaceX kelionė į TKS / Scanpix/Reuters/AFP nuotr.

Tuomet „Resilience“ įgula prisidėjo prie TKS jau dirbusių Rusijos kosmonautų Sergejaus Ryžikovo ir Sergejaus Kud-Sverčkovo bei JAV astronautės Kathleen Rubins.

Pirmasis įprastas „Crew Dragon 1“ pilotuojamas skrydis prasidėjo lapkričio 15 dieną, kai „SpaceX“ raketa „Falcon 9“ startavo iš Kanaveralo kyšulio Floridoje.

Tuo metu šeštadienį TKS pasiekė „SpaceX“ pakartotinai panaudota raketa ir įgulos kapsulė su dviem astronautais iš Jungtinių Amerikos Valstijų ir po vieną iš Prancūzijos bei Japonijos

Tai buvo pirmas kartas, kai dvi „SpaceX“ įgulų kapsulės prie TKS prisijungusios vienu metu – beveik viena šalia kitos.

Misijos SpaceX kelionė į TKS / Scanpix/Reuters/AFP nuotr.

Šiuo metu TKS yra 11 astronautų: šeši amerikiečiai, du rusai, du japonai ir vienas prancūzas. Daugiausia vienu metu čia gyveno 13 astronautų, tai – rekordas, pasiektas per NASA erdvėlaivių erą.

„SpaceX“ erdvėlaiviai panaikino beveik dešimtmetį trukusią JAV priklausomybę nuo Rusijos raketų „Sojuz“, kuriomis amerikiečiai astronautai buvo skraidinami į TKS 2011 metais užbaigus daugkartinio naudojimo erdvėlaivių „Space Shuttle“ programą.