Startas turėjo įvykti ketvirtadienį, tačiau dėl prognozuojamų netinkamų orų skrydžio trajektorijoje jį nuspręsta nukelti į penktadienį 5 val. 49 min. vietos (12 val. 49 min. Lietuvos) laiku, nurodė amerikiečių kosmoso agentūra.

„SpaceX“ raketa ruošiamasi nugabenti keturis astronautus į TKS per antrąją eilinę misiją, Jungtinėms Valstijoms atnaujinus pilotuojamus skrydžius į kosmosą. Vėliausioje misijoje pirmąkart dalyvaus ir europietis.

Misijoje „Crew 2“ dalyvaus JAV astronautai Shane'as Kimbrough ir Megan McArthur, japonų astronautas Akihiko Hoshide bei prancūzas Thomas Pesquet iš Europos kosmoso agentūros (ESA).

Elono Musko įkurta „SpaceX“ įsitvirtino kaip NASA pagrindinė transporto paslaugų teikėja, kosmoso agentūrai tebelaukiant, kol bendrovė „Boeing“ atliks svarbius savo kapsulės „Starliner“ bandymus.

„SpaceX“ pernai gegužę surengus savo pirmąjį bandomąjį pilotuojamą skrydį, baigėsi devynerius metus trukusi Amerikos priklausomybė nuo rusiškų raketų keliaujant į TKS po programos programos „Shuttle“ pabaigos.

Per penktadienį numatytą skrydį bus pakartotinai panaudota pirmosios misijos „Crew 1“ raketa, o kapsulė „Crew Dragon“ bus ta pati, kuri buvo naudota per bandomąją misiją.

Minėti keturi astronautai kelias dienas praleis stotyje kartu su „Crew 1“ įgula, o paskui pastaroji sugrįš į Žemę, užbaigdama pusmetį trukusią misiją.

Kadangi TKS jau yra trys rusai, stotyje kelias dienas bus neįprastai daug žmonių – 11.

Th. Pesquet ir A. Hoshide žada paįvairinti kolegų dietą nacionaliniais patiekalais iš savo šalių.

ESA astronautas atskleidė, kad vienas iš šių skanėstų bus tradiciniai prancūziški blyneliai.