Sibire įsikūrusi laboratorija pranešime teigia, kad projekto tikslas – nustatyti paleovirusus ir atlikti pažangius virusų evoliucijos tyrimus, rašo sciencealert.com.

Tyrėjai, bendradarbiaudami su Jakutsko universitetu, prasidėjo analizuojant audinius, išgautus iš priešistorinio žirgo. Manoma, kad jis yra mažiausiai 4500 metų senumo.

"Vektor" teigia, kad palaikai buvo atrasti 2009 metais Jakutijoje, didžiuliame Sibiro regione, kuriame reguliariai aptinkamos paleolito gyvūnų, įskaitant mamutus, liekanos.

Tyrėjai teigia, kad jie taip pat ištirs mamutų, briedžių, šunų, kurapkų, graužikų, kiškių ir kitų priešistorinių gyvūnų liekanas.

Jakutsko universiteto Mamutų muziejaus laboratorijos vadovas Maksimas Čeprasovas pranešime spaudai teigia, kad su gyvūnų liekanomis jau buvo atlikti bakterijų tyrimai.

Tačiau jis pridūria: „Mes pirmą kartą atliekame paleovirusų tyrimus“.

Sovietų laikais buvusi biologinių ginklų kūrimo centras, dabartinė„Vektor“ laboratorija Sibiro Novosibirsko srityje yra viena iš dviejų vietovių pasaulyje, kurioje yra laikomas raupų virusas.

"Vektor" taip pat sukūrė vakciną nuo koronaviruso „EpiVacCorona“, kuri buvo licencijuota spalio mėnesį Rusijoje ir planuojama pradėti jos masinę gamybą vėliau šį mėnesį.

Mokslininkai teigia, kad Arkties regionas šyla dvigubai greičiau nei vidutiniškai bet kuri kita vieta pasaulyje, o tai kelia pavojų vietos laukinei gamtai, taip pat išskiria tirpstančiame įšalyje esamą anglies dioksidą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (53)