Šis dar birželį pradėtas projektas atskleidė – genetinę viruso medžiagą galima užfiksuoti nuotekų vandenyje ir pagal tai spręsti, ar bendruomenė arba institucija nepatiria koronaviruso infekcijos protrūkio.

„Patikrinome 22 proc. Anglijos gyventojų – paėmėme pavyzdžių tyrimams iš 44 proc. nuotekų valymo įmonių. Tai suteikia mums galimybių užfiksuoti, kur plinta COVID-19, ir imtis priemonių tuose rajonuose“, – teigia Aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų departamento patarėjas Gideonas Hendersonas.

Nuotekų tikrinimo projektas buvo sėkmingai pritaikytas pietvakarių Anglijoje. Dabar jis taikomas 44-iose nuotekų valdymo įmonėse ir apima 22 proc. Anglijos, informavo Aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų departamentas. Pasitelkus nuotekų tyrimus, galima patikrinti nuo dešimčių tūkstančių iki 4 milijonų žmonių.

„Bėda ta, kad užsikrėtus koronavirusu galima ir nejusti simptomų. Tokiu atveju žmogus neis tirtis ir nesiizoliuos, o užkratą nešios. Net ir nejaučiant simptomų galima užkrėsti kitus, o mūsų technika suteikia galimybę nustatyti užsikrėtusius. Žmonės dar nežino, kad yra užsikrėtę, o nuotekų vandenys gali tai parodyti“, – sako G. Hendersonas.

Šalies valdžia teigia, kad metodas suteiks galimybę identifikuoti didelius koronaviruso protrūkius, ypač ten, kuri viruso nešiotojai nejaučia simptomų, taip pat paskatins juos imtis saugumo priemonių ir tikrintis.