„Dangumi plaukiant plunksniniams sluoksniniams debesims buvo užfiksuotas optinis atmosferos reiškinys – Saulės halas.


Šis reiškinys susidaro tada, kai lūžtantys saulės spinduliai atsispindi iš ledo kristalų sudarytuose plunksniniuose sluoksniniuose debesyse“, – rašo sinoptikai.

Saulės halas

Kaip nurodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, halas – tai danguje susidarantys lankai bei dėmės, dažnai silpnai nuspalvinti vaivorykštės spalvomis. „Yra daug halo rūšių (lankai apie Saulę, netikros saulės ar Saulės stulpai). Dažniausiai nuotraukose užfiksuojama halo forma - 22° kampinio dydžio spindulio ratas apie Saulės diską. Vidinis rato pakraštys yra gan ryškaus raudono atspalvio, išorinis – daug blankesnio, violetinio.

Tokiam halui susidaryti palankiausios sąlygos yra tada, kai debesis yra sudarytas iš panašaus dydžio atsitiktinai orientuotų šešiabriaunių prizmių, tuomet sklisdama šviesa lūžta tarp prizmės šonų ir sudaro lanką“, – rašoma tarnybos feisbuko puslapyje.

Anot sinoptikų – Saulės halas Lietuvoje yra gana dažnas reiškinys.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (21)