Manoma, kad didėjant 5G ryšio aprėpčiai turėtų augti vartotojų poreikis ir 5G palaikantiems išmaniesiems telefonams. „Digitimes Research“ daro prielaidą, kad tai lems būtent tokių įrenginių populiarumo augimą, o 2023 metais jų pardavimai turėtų pasiekti 1,5 mlrd., o 2025 net ir 1,7 mlrd. vienetų. Prognozuojamas ir pokytis išmaniųjų telefonų gamintojų populiarumo lenktynėse.

Samsung“ ir toliau turėtų išlikti populiariausiu gamintoju, o jiems ant kalnų galimai lips „Apple“, tačiau trejetuke jau neturėtų likti Kinijos milžinės „Huawei“. Tokios prognozės pateikiamos jau kitiems, 2021, metams. Manoma, kad trečioje pozicijoje turėtų atsidurti „Oppo“, o iškart po jų turėtų sekti „Vivo“ bei „Xiaomi“. Kalbant apie „Huawei“, spėjama, kad dėl JAV pritaikytų sankcijų šis gamintojas turėtų nusiristi į septintąją poziciją.

Kaip skelbia „Digitimes Research“, 5G išmaniųjų telefonų pardavimai šiemet turėtų pasiekti 200 mln. vienetų ribą. Kalbant apie telefonų pardavimus, galime prisiminti ir naujausią statistiką, kuri vis dar atrodo ganėtinai neblogai net ir kinų milžinės „Huawei“ vadovams. Kaip skelbia „ComprarAcciones“, praėjusį ketvirtį buvo parduota maždaug 294,7 mln. išmaniųjų telefonų.

Daugiausiai įrenginių pardavė Pietų Korėjos milžinė „Samsung“, kurios sąskaitoje – 57,7 mln. parduotų telefonų. Šiam gamintojui už nugaros liko kinų „Huawei“, kuri sugebėjo parduoti 54,1 mln. įrenginių. Abu šie gamintojai, bent jau teoriškai, dalinasi 20 proc. šios rinkos, o trečioje pozicijoje rikiuojasi JAV kompanija „Apple“, kuri turi tenkintis 13,5 proc. rinkos su 38,3 mln. parduotų „iPhone“ išmaniųjų telefonų.

Įdomu ir tai, jog „Apple“ rezultatai atrodo stabiliausiai iš visų gamintojų. JAV gamintojas praėjusių metų antrojo ketvirčio metu pardavė 38,5 mln. išmaniųjų, o tai yra labai panašus rezultatas kaip ir šiemet. Ketvirtoje pozicijoje rikiuojasi „Xiaomi“ su 10,2 proc. rinkos, o paminėjimo vertas ir dar vienas Kinijos gamintojas – tai „Realme“. Pastaroji kompanija yra vienintelė, kuri užfiksavo augimą. Skelbiama, jog šios įmonės pardavimai antrojo ketvirčio metu augo 11 proc.