Pademonstruodamas neblėstančią Tyrannosaurus rex galią, grobuonis sutriuškino pradinę „Christie's“ nustatytą 6–8 mln. dolerių kainą ir ankstesnį kainos rekordą, priklausiusį pavyzdžiui „Sue“, 1997 metais „Sotheby's“ už 8,4 mln. dolerių parduotam Gamtos istorijos muziejui Čikagoje.

Nuo 1902-ųjų, kai buvo rasta pirma tiranozauro iškasena, jų buvo atkasta tik maždaug 50.

Tyrannosaurus rex
Foto: Zuma Press / Scanpix

Antradienį parduotas pavyzdys, pramintas „Stanu“, yra 4 m aukščio ir 12 m ilgio, su skylėmis kaukolėje ir kakle, kurios, ekspertų nuomone, rodo šį gyvūną kovojus su kitais tiranozaurais. Būdamas gyvas – prieš maždaug 67 mln. metų – jis galėjo sverti apie 8 tonas. Manoma, kad jis nugaišo būdamas maždaug 20 metų amžiaus.

„Stanas“ buvo rastas Pietų Dakotoje 1987-aisiais. Jis pavadintas jį aptikusio paleontologo mėgėjo Stano Sacrisono vardu.

Paleontologai iš Juodųjų kalnų geologinių tyrimų instituto Pietų Dakotoje užtruko daugiau kaip 30 tūkst. valandų, kol atkasė ir iš 188 dalių surinko šiuos tiranozauro griaučius.

Dešimtims muziejų visame pasaulyje buvo išlietos šio pavyzdžio kopijos.

Tačiau pagal pardavimo taisykles pavyzdį įsigijęs pirkėjas negalės gaminti trimačių šio dinozauro modelių.

Pagal įstatymus, tokie pavyzdžiai gali būti parduoti tik tuo atveju, jei jie randami privačioje žemėje. Šiuo atveju taip ir buvo.