„Kathy Lueders buvo išrinkta vadovauti @NASA Žmogaus tyrimų ir operacijų misijos direktoratui“, – tviteryje paskelbė NASA vadovas Jimas Bridenstine'as.

„Kathy sėkmingai vadovavo ir komerciniams įgulos, ir komerciniams krovininiams skrydžiams ir puikiai tinka užimti Žmogaus tyrimų ir operacijų misijos vadovės pareigas rengiantis išsiųsti astronautus į Mėnulį 2024 metais“, – pridūrė jis.

K. Lueders, prisijungusi prie NASA 1992 metais, vadovavo gegužės 30 dieną įvykusiam dviejų astronautų pakėlimui raketa „SpaceX“ į Tarptautinę kosminę stotį. Tai buvo pirmasis pilotuojamas komercinis skrydis į kosmosą.

Ji daugelį metų buvo atsakinga už kosminių erdvėlaivių bandymo programą, kurią parengė „SpaceX“, „Boeing“ ir kitos bendrovės, bendradarbiaujančios su NASA.

„Neįmanoma pakankamai įvertinti šios NASA ir „SpaceX“ komandos. Ji sukūrė stebuklus“, – prieš praėjusio mėnesio startą kalbėjo K. Lueders.

NASA komercinių kosminių skrydžių programų rengimo programa buvo pradėta prieš dešimtmetį, vadovaujant tuometiniam prezidentui Barackui Obamai.

NASA tvarkaraštyje, kurį nustatė prezidento Donaldo Trumpo administracija, numatyta, kad 2024 metais į Mėnulį bus nuskraidinti du astronautai, įskaitant pirmąją moterį, naudojant sunkiąją raketą „Space Launch System“ (SLS) ir erdvėlaivį „Orion“.

Visgi programa atsilieka nuo grafiko ir NASA dar nepriėmė galutinio sprendimo, kuri bendrovė sukurs aparatą nusileidimui Mėnulyje.