Nauja sunkioji nešančioji raketa „Long March 5B“ 18 val. vietos (13 val. Lietuvos) laiku turėtų startuoti iš Venčango kosminio centro pietinėje Hainano saloje, sakoma Kinijos kosmoso agentūros pranešime.

Raketa turėtų iškelti naujos kartos erdvėlaivį. Tikimasi, kad tokie aparatai kada nors skraidins astronautus į kosminę stotį, kurią Kinija ketina užbaigti statyti iki 2022 metų, o vėliau bus panaudoti pilotuojamiems skrydžiams į Mėnulį.

Erdvėlaivio prototipas, pritaikytas tiek skrydžiams į žemąją orbitą aplink Žemė, tiek tolimoms kosminėms misijos, yra šešiavietis. Ankstesnio modelio Kinijos erdvėlaivis buvo trivietis.

„Per šią misiją bus išbandytos naujo pilotuojamo erdvėlaivio svarbios technologijos, pavyzdžiui, jo įskriejimo į atmosferą valdymas, karščio skydo ir sugrąžinimo technologijos“, – valstybinė naujienų agentūra „Xinhua“ kovą citavo Kinijos kosmoso technologijų akademijoje dirbantį aparato konstruktorių Yang Qingą.

Jungtinės Valstijos kol kas yra vienintelė šalis, sugebėjusi nuskraidinti žmonių į Mėnulį.

Tačiau Pekinas daro didelę pažangą šioje srityje, siekdamas prisivyti JAV kosmoso programą. Kinija yra pasiuntusi į kosmosą astronautų, iškėlusi palydovų į orbitas aplink Žemę ir Mėnulį, taip pat nutupdžiusi mėnuleigį iš Žemės nematomoje Mėnulio pusėje.

54 metrų aukščio naujosios raketos pirmasis sėkmingas skrydis taptų svarbia paskata Kinijai po ankstesnių „Long March“ modelių nesėkmių kovą ir balandį.