Tokijo universiteto mokslininkai ištyrė 63232 vėžio pacientų ir tiek pat sveikų žmonių duomenis. Informacija surinkta iš 33 Japonijos ligoninių. Tyrimo dalyviai turėjo pasakyti, kiek alkoholio suvartoja per dieną. Jiems taip pat teko atskleisti ir alkoholio rūšį. Štai tradicinė japonų sakė turi apie 23 etanolio vienoje 180 ml taurėje.

Mokslininkai šiuos duomenis sugretino su vėžio diagnozių statistika. Buvo nustatyta, kad žemiausia rizika susirgti vėžiu turi tie žmonės, kurie alkoholio nevartoja apskritai, tačiau tai nestebina.

Mokslininkus nustebino tiesioginis alkoholio suvartojimo ir vėžio rizikos ryšys. Tai yra, neegzistuoja laiptelis, už kurio vėžio rizika išauga labai staigiai. Pavyzdžiui, 10 metų, kuomet per dieną suvartojama tik viena alkoholinio gėrimo porcija (stikliukas sakės ar skardinė alaus), padidina vėžio riziką 5 proc. Lygiai tiek pat vėžio rizika išauga ir tuomet, kai penkerius metus per dieną suvartojami du alkoholiniai gėrimai.

Dar daugiau – vėžio rizika išauga net, jei žmogus alkoholinius gėrimus vartoja trumpai. Tai yra, nebūtina kasdien gerti metų metus, kad išaugtų šios ligos rizika. Mokslininkai taip pat ragina atkreipti dėmesį į tai, kad dauguma alkoholinius gėrimus vartojančių žmonių nebūtų laikomi priklausomais nuo alkoholio, todėl gali stipriai nuvertinti sveikatai daroma žalą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į lytį bei amžių. Skirtingų lyčių ir amžiaus žmonės ir taip susiduria su skirtinga vėžio rizika. Tačiau alkoholis, kaip rodo šis tyrimas, tą riziką vis tiek padidina apytiksliai vienodai. Japonijoje tai yra didelė problema – Tekančios saulės šalyje vėžys yra pagrindinė mirties priežastis, o ir alkoholiniai gėrimai kone kasdien atsiduria ant japonų vakarienės stalo.

Akivaizdu, kad šiuos tyrimus būtina tęsti. Būtina išsiaiškinti, kaip vėžio riziką veikia skirtingi alkoholiniai gėrimai ir kaip šią riziką galima sumažinti. Svarbiausia, ši informacija bus pateikta žmonėms, kurie galės ja naudotis priimdami gerai informuotus sprendimus.

Su tyrimu galite susipažinti ČIA.

Pagalba turintiems priklausomybių
Norėdami gauti pagalbos kreipkitės į savo šeimos gydytoją ar artimiausią Priklausomybės ligų centrą:
RPLC Vilniaus filialas 8(52)137808 registratura@rplc.lt P. Širvio g. 5
RPLC Kauno filialas 8(37)333255 registratura.kaunas@rplc.lt Giedraičių g. 8
RPLC Klaipėdos filialas 8(46)415025 registratura.klaipeda@rplc.lt Taikos pr. 46
RPLC Šiaulių filialas 8(41)455644 registratura.siauliai@rplc.lt Daubos g. 3
RPLC Panevėžio filialas 8(45)582673 registratura.panevezys@rplc.lt Elektronikos g. 6
Anoniminių alkoholikų draugija +370 685 05191 info@aalietuvoje.org
Pilnų namų bendruomenė +370 698 73005 info@pnb.lt