1. Skatina svorio augimą.

Alkoholiniai gėrimai organizmą veikia ne geriau nei gazuoti ir negazuoti gaivieji gėrimai, nes juose taip pat yra kalorijų ir cukraus. Girdėjote pusiau juokais vartojamą terminą „alaus pilvukas“? Deja, tai ne mitas, rašoma thisisinsider.com.

BBC duomenimis, organizmas negeba atidėti saugoti alkoholio kaip kitų maistinių medžiagų, gaunamų su maistu ir gėrimais, todėl metabolinio proceso metu alkoholis skaidomas pirmas ir organizmas susitelkia tik į tai.

Todėl jei, tarkim, renginio metu gerdami alų užkandate jį dešrainiu ar gruzdintais vištienos sparneliais, didelė tikimybė, kad iš greito maisto gautos kalorijos kaupsis ir virs riebalais.

Tyrimo, kurį paskelbė leidinys „American Journal of Preventive Medicine“, išvadose teigiama, kad piktnaudžiaujant alkoholiu jauname amžiuje, vėliau gyvenime gresia nutukimo rizika. O nutukimas savo ruožtu didina įvairių sveikatos problemų riziką – nuo širdies ligų ir padidėjusio kraujo spaudimo iki insulto ar vėžio, įspėja Ligų kontrolės ir prevencijos centrai.

2. Skatina širdies ligas.

Nors apsiriboti viena taure alkoholio per dieną gali būti nelengva, jei reguliariai viršysite šį kiekį, tai neigiamai atsilieps sveikatai, įspėja Klivlando klinika.

Piktnaudžiavimas alkoholiu kenkia širdžiai, ji silpnėja, sutrinka širdies ritmas, didėja aukšto kraujospūdžio rizika.

3. Skatina kasos uždegimą.

Vartojant per didelius alkoholio kiekius pernelyg suaktyvėja virškinimo enzimai, kuriuos gamina kasa. Šie enzimai susikaupia ir gali sukelti kasos uždegimą – pankreatitą.

Mayo klinikos duomenimis, lėtinis pankreatitas sukelia stiprų pilvo skausmą, taip pat gali sukelti potencialiai mirtinas komplikacijas, tokias kaip infekcijos, inkstų nepakankamumas ir diabetas.

4. Didina tam tikrų onkologinių susirgimų riziką.

Polinkis piktnaudžiauti alkoholiu gali susilpninti baltųjų kraujo kūnelių gebėjimą kovoti su žalingomis bakterijomis, o tai potencialiai padidina riziką susirgti onkologinėmis ligomis. JAV Nacionalinis piktnaudžiavimo alkoholiu ir alkoholizmo tyrimų institutas įspėja, kad žmonės, kurie dažnai vartoja alkoholį, rizikuoja susirgti burnos, stemplės, gerklės, kepenų ir krūties vėžiu.

5. Silpnina imuninę sistemą.

Healthline.com duomenimis, žmonės, kurie ilgą laiką reguliariai vartoja alkoholinius gėrimus, labiau linkę susirgti plaučių uždegimu ir tuberkulioze nei kiti gyventojai.

JAV Nacionalinės medicinos bibliotekos paskelbto tyrimo duomenimis, alkoholio vartojimas siejamas su 10 proc. visų šalyje diagnozuojamų tuberkuliozės atvejų.

6. Pažeidžia kepenis.

Šis šalutinis alkoholio poveikis žinomas geriausiai, bet dėl to jis nėra mažiau svarbus ar rimtas. Išgėrus alkoholio, kepenims reikia daug dirbti, kad jį suskaidytų, o jei alkoholis vartojamas metų metus, kepenyse atsiranda uždegimų židinių, todėl padidėja cirozės ir kitų kepenų ligų rizika.