„Sakoma, kad Davose nepriimami jokie sprendimai. Tai čia vienas iš pavyzdžių, kad sprendimai priimami. Prezidentės susitikimas su CERN direktore, kur buvo priimtas galutinis sprendimas, kad Lietuva, visai neseniai įstojusi į CERN, jau yra verta savo teritorijoje steigti du vadinamuosius verslo inkubatorius. Vienas iš jų būtų Vilniuje, tai yra Saulėtekio slėnyje, kito iš jų bazė būtų Kaune Santakos slėnyje. Na ir tikslas šitų dviejų centrų būtų tą mokslą, tą rimtąjį mokslą, kurį vykdo CERN institutas, pritaikyti verslui, pritaikyti gyvenimui, pritaikyti praktiniams poreikiams. Mums iš vienos pusės tai ir garbė, iš kitos pusės ir galimybė turėti prieigą prie tikrai aukščiausio pasaulinio mokslo mūsų verslui, mūsų startuoliams“, - antradienį „Žinių radijui“ sakė D. Špokauskas

Prezidentūra pranešė, kad Lietuvos ir CERN sutartis dėl šių inkubatorių steigimo bus pasirašyta vasarį.

Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik devyniose valstybėse. Lietuva bus simbolinė dešimtoji šalis, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti CERN naujausiais išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi.

Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN verslo inkubatoriai bus vieninteliai Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi - skatins taikyti pažangiausias fizikos ir sveikatos bei informacines technologijas, plėtos optinių lazerių taikymą pramonėje. Lietuva taip pat sulauks ir CERN ekspertų konsultacijų ir pagalbos, kuriant naujus mokslo produktus įvairiose srityse.

Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Tai leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams - tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams - stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)