Toks atstumas panašus į Merkurijaus atstumą nuo Saulės, bet Barnardo žvaigždė yra daug blausesnė už Saulę, todėl Barnardo b pasiekia tik maždaug tiek žvaigždės spinduliuotės, kiek Saulės spinduliuotės pasiekia Jupiterį. Ir visgi tai nereiškia, kad Barnardo b nėra tinkama gyvybei.

Praeitą savaitę vykusiame JAV Astronomų draugijos susitikime pristatyti skaičiavimai, rodantys, kad Barnardo b gali būti sąlygos polediniam vandenynui egzistuoti. Toks vandenynas, panašiai kaip Jupiterio ar Saturno palydovų vandenynai, galėtų būti tinkamas gyvybei. Būdama masyvi, Barnardo b gali išlaikyti žymiai daugiau šiluminės energijos savo gelmėse, taigi geoterminis (planetoterminis?) šildymas gali atitirpinti didžiulius vandens kiekius ir išlaikyti juos skystus daugybę milijardų metų.

Barnardo žvaigždė yra senesnė už Saulę, maždaug 8,5 milijardo metų amžiaus, bet ir per tiek laiko Barnardo b gelmės dar tikrai neatvėso. Tokie skaičiavimai yra labai svarbūs, nes padeda geriau suprasti, kokia gali būti įvairių egzoplanetų struktūra ir kurios iš jų iš tiesų gali būti tinkamos gyvybei.