Pagrindinis gamtinis procesas, papildantis atmosferą šiomis dujomis, yra vulkanizmas, kuris Žemėje vyksta dėl tektoninių plokščių judėjimo. Todėl įprastai manoma, kad tektoninės plokštės yra būtina sąlyga gyvybei planetoje egzistuoti. Visgi praeitą savaitę paskelbtame tyrime teigiama priešingai.

Jei Žemės dydžio planetos gelmėse yra pakankamai radioaktyvių elementų, kurie gali jos paviršių šildyti 100-250 teravatų galia (palyginimui šiuo metu Žemės paviršius iš gelmių šildomas 47 teravatų galia), anglies dvideginis gali veržtis į paviršių ir be tektoninių plokščių. Ugnikalniai bei geizeriai, išmetantys anglies dvideginį, papildytų atmosferą ir palaikytų gyvybei tinkamas sąlygas net iki 5 milijardų metų.

Tiesa, svarbu, kad planetos jaunystėje anglies dvideginio jos atmosferoje būtų nuo 1 iki 100 proc. dabartinio kiekio Žemėje. Jei anglies dvideginio būtų mažiau, planetą aptrauktų ledynai, o jei daugiau, dvideginis imtų kauptis atmosferoje be atvangos ir planeta taptų per karšta. Šie rezulatai turėtų padėti charakterizuoti egzoplanetas ir pasirinkti tinkamas planetas detalesniems stebėjimams.

Tyrimo rezultatai publikuojami „Astrobiology“.