Jei kelių ir nesuprasite, nieko baisaus – kai kuriems reikia labai konkrečių žinių, o juk žmones domina skirtingi dalykai. Tokių pokštų rinkinį siūlėme ir praėjusį penktadienį – užmeskite akį ir į tą straipsnį. Na, o jei kurio pokšto ir nesuprasite, antrajame straipsnio puslapyje surasite paaiškinimus.

1. Albertas Einsteinas, Blaise'as Pascalis ir Isaacas Newtonas žaidė slėpynių. Pirmasis ieškoti turėjo Einsteinas, todėl jis priėjo prie sienos, užsidengė akis ir ėmė skaičiuoti. Pascalis daug negalvojęs pabėgo ieškoti geros vietos pasislėpti, o štai Newtonas tik žvalgėsi aplink ir nieko gero nesurado. Galiausiai, kai Einsteinas jau artėjo prie savo skaičiavimo pabaigos, Newtonas griebė pagalį ir aplink save nusipiešė kiek įmanoma lygesnį kvadratą. Einsteinas baigė skaičiuoti, atsisuko ir pastebėjo lyg niekur nieko stovintį Newtoną.

„Aš tave suradau, Isaacai!“ – vaikiškai sušuko Einsteinas.
„Ne, tu suradai Pascalį“ – atsakė fizikas.

***

2. Trys logikos profesoriai po sunkios darbo dienos nusprendžia užsukti į barą išgerti alaus. Penktadienis, bare jau daug žmonių, todėl draugai lėtai po vieną spaudžiasi link baro. Naujus klientus pamatęs barmenas iš tolo klausia: „Ar visi norėsit alaus?“

„Nežinau“, – atsakė pirmasis.

„Nežinau“, – pakartojo antrasis.

„Taip“, – atsakė trečiasis.

***

3. Matematikas ir inžinierius stovi kambaryje. Jo gale ant lovos guli nuoga moteris. Staiga pasigirsta balsas: „Galite prieiti, bet vienu metu galite nueiti tik pusę likusio atstumo. Laimės tas, kuris mane pasieks greičiausiai“.

Matematikas susinervina ir numoja ranka. Tuo tarpu inžinierius ima žingsniuoti pirmyn. Matematikas sutrikęs paklausia: „Kur eini? Juk jos vis tiek niekada nepasieksi“.

„Galbūt, bet tikrai priartėsiu pakankamu atstumu“, – atsakė inžinierius.

***

4. Programuotojo žmona kepa pyragą, bet jai pritrūksta produktų. Ji nusprendžia paprašyti vyro paslaugos: „Nueik į parduotuvę ir nupirk pakelį miltų. Jei ten bus obuolių, nupirk 12“.

Po pusvalandžio programuotojas sugrįžo su 12 pakelių miltų.

***

5. Helis buvo sustabdytas prie įėjimo į barą. „Atsiprašome, bet inertinės dujos čia neaptarnaujamos“, – pasakė apsaugos darbuotojas. Helis niekaip nesureagavo.

***

6. Jean-Paul Sartre'as kavinėje sutiko didelę savo gerbėją padavėją

„Aš esu didelė jūsų darbo gerbėja, „Būtis ir niekis“ yra puiki knyga“, – džiugiai spirgėjo padavėja.

„Man prašau kavos, tik be grietinėlės“, – Sartre'as pateikė užsakymą.

„Deja, bet grietinėlės neturime. Gal tiks be pieno?“, – paklausė padavėja.