Į šį renginį atvyksta vienas iš 50 labiausiai cituojamų pasaulyje mokslininkų inovacijų srityje – profesorius Charles Edquistas iš Švedijos Lundo universiteto, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Jis yra daugybės knygų ir publikacijų apie inovacijas autorius, prisidėjęs prie sisteminio požiūrio į inovacijas vystymo, inovacijų politikos temų tyrinėjimo. Ch. Edquistas yra CIRCLE centro (Inovacijų, mokslinių tyrimų ir kompetencijų žinių ekonomikoje centro) įkūrėjas ir pirmasis direktorius. Jis taip pat yra Švedijos nacionalinės inovacijų tarybos patarėjas inovacijų klausimais, dirbęs su Švedijos Vyriausybe, Europos Komisija, EBPO, USESCO, yra konsultavęs žinomiausias pasaulio kompanijas tokias kaip Astra-Zeneca, SAAB Aerospace ar Volvo Truck. Profesoriaus darbai viešųjų pirkimų ir inovacijų srityje padarė didelį poveikį Švedijoje skatinant inovacijas.

„Ikiprekybiniai ir kiti inovacijų pirkimai suteikia galimybę ne aklai pirkti, o bendradarbiauti verslui, mokslui ir viešajam sektoriui kuriant inovacijas. Lietuva kol kas nedrąsiai, tačiau jau žengia pirmuosius žingsnius vykdydama lankstesnius ir labiau bendradarbiavimui atvirus inovacijų pirkimus. Tačiau mums dar trūksta žinių ir kompetencijos. Konferencijoje patirtimi dalinsis ir tie, kurie prisidėjo prie naujo tipo viešųjų pirkimų kūrimo, ir tie, kurie praktiškai juos įgyvendina kitose ES šalyse. Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta geriausi Europoje viešųjų pirkimų ekspertai, todėl nepraleiskite progos dalyvauti“, – sako Sigutė Stankevičiūtė, MITA ikiprekybinių pirkimų ekspertė, TAFTIE konferencijos organizatorė.

Konferencijoje su naujausiomis bendradarbiavimo tendencijomis per ikiprekybinius, inovatyviuosius, funkcionaliuosius viešuosius pirkimus ir inovacijų partnerystę supažindins Europos Komisijos atstovai Jaroslav Kracun ir Vasileios Tsanidis, taip pat Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovė Silvia Alppelt.

Praktine patirtimi pasidalins Gaynor Whyles, bendrovės „Jera Consulting“ direktorė, Andrius Adamonis iš Lietuvos banko, inovacijų partnerystės specialistė Jorunn Birgitte Gjessing-Johnrud iš „Innovation Norway“, ekspertė Jeannette Klonk iš Austrijos mokslinių tyrimų skatinimo agentūros FFG.

Į šią konferenciją susirinks Europos inovacijų agentūrų asociacijos TAFTIE atstovai iš 28 šalių, taip pat Lietuvos viešojo sektoriaus, verslo, mokslo, kitų organizacijų atstovai. Į renginį taip pat yra pakviesti ir Latvijos atstovai, kurie dar nėra TAFTIE tinklo nariai. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus daugiau kaip 100 Lietuvos ir užsienio ekspertų.

Registracija į konferenciją vyksta MITA svetainėje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)