Šis incidentas tapo dar viena bloga žinia sunkioje padėtyje atsidūrusiam Rusijos kosmoso sektoriui, kuris uždirba milijonus dolerių, iškeldamas į orbitą Vakarų šalių ir Azijos komercinius palydovus.

„Proton M“ turėjo pakilti penktadienį iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane, nešdamas ryšių palydovą „Astra G“.

Kosmoso agentūra „Roskosmos“ nurodė aptikusi sutrikimų raketos viršutinės pakopos „Briz M“ valdymo sistemose.

Pranešime sakoma, kad komisija nusprendė nutraukti pasiruošimus startui ir perkelti raketą į bandymų zoną, kad tas gedimas būtų pašalintas.

„Per viršutinės pakopos patikrinimą buvo aptiktas gedimas valdymo sistemoje. Raketą reikės nukelti nuo starto aikštelės, nuimti viršutinę pakopą ir pakeisti tą sistemą“, – „Roskosmos“ atstovas trečiadienį sakė naujienų agentūrai „Interfax“.

„Startas gali būti atidėtas kelioms savaitėms. Tačiau geriau skirti daugiau laiko darbams Žemėje negu prarasti palydovą, kainuojantį kelis šimtus milijonų eurų“, – pridūrė jis.

„Proton M“ yra Sovietų Sąjungos sukonstruotos raketos nešėjos „Proton“ modernizuota versija. Per kelerius pastaruosius metus teko ne kartą atšaukti šių raketų startus dėl įvairių sutrikimų.

2012 metais viena „Proton M“ nesugebėjo iškelti palydovo į numatytą orbitą. Praeitų metų liepą kita raketa sprogo vos pakilusi. Šių metų gegužę dar viena raketa sugedo kildama ir sudegė atmosferoje.

Tačiau vėliausias „Proton M“ startas rugsėjį buvo sklandus.