Šis objektas pradžių buvo klasifikuojamas kaip kosminė šiukšlė, orbitoje atsiradusi po to, kai Rusija gegužės mėnesį paleido tris ryšių palydovus.

Tačiau keisti ir preciziški „Objekto 2014-28E“ manevrai sudomino stebėtojus.

Jo paskirtis yra nežinoma – galbūt tai ir civilinis projektas, pavyzdžiui skirtas sutaisyti arba papildyti degalų atsargas palydovams. Tačiau Rusija niekuomet nepranešė apie tokio palydovo paleidimą.

Sužlugus SSSR, Rusija oficialiai uždarė priešpalydovinės ginkluotės programą, kuri vadinosi „Istrebitel Sputnikov“ (palydovų naikintojas), tačiau įdirbis išliko, bet to, darbai galėjo būti tęsiami ir slaptai.

Rusijos kariuomenės pareigūnai yra ir viešai pareiškę, kad gali atnaujinti palydovų naikintojo projekto mokslinius tyrimus kaip atsaką į JAV kuriamas priešraketines sistemas. 2010 metais Olegas Ostapenko, tuomet Rusijos kosminių pajėgų vadas, dabar vadovaujantis Rusijos kosmoso agentūrai „Roskosmos“, patvirtino, kad Rusija vėl kuria palydovus, galinčius numušti ar kitaip sutrikdyti kitų palydovų veikimą.

„Objektas 2014-28E“ atrodo eksperimentinis,“ teigia Patricia Lewis, analitinės organizacijos „Chatham House“ kosmoso saugumo ekspertė. „Jis gali turėti tiek civilines, tiek ir karines funkcijas. Viena gali būti automatinis griebtuvas, galintis pagauti kitą palydovą, arba jis gali turėti kinetinį ginklą, kuriuo šautų į priešišką palydovą, ar vykdytų kibernetinius išpuolius ir trikdytų signalus.“

„2014-28E“ manevrai, vykstantys tą pačią savaitę, kai Europos kosmoso agentūros zondas sėkmingai nusileido ant kometos paviršiaus, gali atrodyti nereikšmingi, tačiau jie išryškina augančią, bet dar nedaug dėmesio sulaukiančią problemą – atsinaujinantį kosmoso militarizavimą.