Tikimasi, kad tokia sistema galėtų gaminti maistą astronautams ilgalaikėse kosminėse kelionėse, tačiau inžinierius turi ir didesnių tikslų – jis su tokiu spausdintuvu norėtų išspręsti viso pasaulio bado problemas tuo pačiu sumažinant taršą. Spausdintuvo programinė įranga kuriama atviro kodo pagrindu, o techninės įrangos pagrindas – taip pat atviro kodo „RepRap Mendel“ 3D spausdintuvas, skelbia theverge.com.

Maisto spausdintuvo schema (SMRC iliustr.)
Esminė spausdintuvo idėja – panaudoti maisto „bazines sudėtines dalis“, saugomas pakeičiamose talpose miltelių pavidalu. Derinant visų keturių talpų turinį įvairiomis proporcijomis, spausdintuvas turėtų generuoti didelę maisto įvairovę. Maisto komponentų talpos „galiotų“ 30 metų – daugiau nei pakankamai dabartinėse kosmoso agentūros ambicijose numatytoms kosminėms kelionėms. Korporacijai "Systems & Materials Research" (SMRC) vadovaujantis A. Contractorius, jau įrodęs, kad jo sistema veikia bent baziniame lygmenyje ir atspausdinęs šokolado, artimiausiomis savaitėmis visą laiką skirs tam, kad galėtų atspausdinti picą.

Pirmiausia turėtų būti atspausdintas tešlos sluoksnis, kuris dar spausdinimo metu bus ir kepamas, vėliau su vandeniu ir aliejumi bus sumaišyti pomidorų milteliai, taip pagaminant pomidorų padažą. Kiti picos priedai bus iš kol kas konkrečiai neaprašyto „baltyminio sluoksnio“. Kol kas projektas yra ankstyvoje vystymo fazėje, tačiau sėkmės atveju tai būtų milžiniškas šuolis link „Star Trek“ seriale matyto įtaiso – replikatoriaus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (92)