Teigiama, kad buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas tokį įsakymą davė per slaptą karinį susitikimą Amerikoje su Jungtinių Valstijų generolu Dwightu Eisenhoweriu, tuomet vadovavusiu Sąjungininkų pajėgoms.

Ši informacija yra surašyta tūkstančiuose NSO bylų, kurias ketvirtadienį paviešino britų Nacionalinis archyvas.

18 bylų, apimančių laikotarpį nuo 1995 iki 2003 metų, yra sudarytos iš daugiau nei 5000 puslapių ataskaitų, laiškų ir piešinių iš susirašinėjimo su visuomene bei klausimų, iškeltų parlamente.

Kaltinimus, kuriuose minimas ir W.Churchillis, pateikė vieno iš šio politiko asmens sargybinių anūkas. Jo senelis buvo minėtą diskusiją girdėjęs oro pajėgų karininkas. 1999-aisiais šis pilietis užklausė Gynybos ministerijos apie incidentą, kai tik jo senelis atskleidė pikantiškas detales šeimynai.

Remiantis serija laiškų, atsiųstų buvusio sargybinio anūko, žvalgybinis lėktuvas ir jo įgula kaip tik grįžinėjo iš misijos virš okupuotos Europos, kai jie pateko į akistatą su neaiškiu objektu.

Per šį skrydį prie jų lėktuvo esą priartėjo metalinis NSO, pradėjęs juos sekti. Anot įvykio liudininkų, „be garso ore kybojusį“ objektą nufotografavo lėktuvo įgulos nariai.

Vėliau, per diskusijas apie nepaaiškinamą įvykį, W.Churchillis ir D. Eisenhoweris taip susirūpino dėl incidento, jog pirmasis nurodė jo neviešinti mažiausiai 50 metų.

Per šį susitikimą ginklų ekspertas atmetė mintis, kad tai galėjo būti raketa, nes keistasis įvykis buvo „visiškai virš to laikmečio įsivaizduojamų galimybių“.

Kai susitikime kitas asmuo iškėlė NSO idėją, britų premjeras nurodė įslaptinti ataskaitą, idant būtų išvengta panikos visuomenėje.