Jorko universiteto (D.Britanija) mumifikacijos specialistė Joanna Fletcher (Joana Flečer) liepos mėnesį sakė, kad „labai tikėtina“, jog jos komanda Egipto Karalių slėnyje, Luksore, atrado Nefertitės kapą. Apie šį atradimą kanalas „Discovery“ netgi sukūrė filmą.

Tačiau Egipto Vyriausiosios senovės tyrimų tarybos (SCA - Supreme Council of Antiquities) generalinis sekretorius Z.Hawassas pareiškė, kad abejoja, ar radinys yra tikrai tas, kuriuo vadinamas. Pasak jo, abejonės kyla dėl mumijos lyties.

„Esu tikras, kad tai – ne moters mumija“, sakė Z.Hawass.

Jorko universiteto inicijuotos ekspedicijos vadovas Donas Brothwellas (Donas Bratvelas) savo ataskaitoje SCA apie mumiją rašė: „Kilo šiokia tokia sumaištis dėl šio individo lyties“.

Tačiau šioje ataskaitoje taip pat įrašyta, jog mumija yra moters, nes nepastebėta jokių vyriškų genitalijų požymių.

Z.Hawasso teigimu, du auskarai mumijos ausyje yra būdingi abiem lytims. Auskarai netgi buvo madingesni tarp vyrų.

„Visos karalienės auskarus segdavo į savo perukus, o ne į ausis“, sakė Z.Hawass, šioje srityje išdirbęs 35 metus. Be to, vyro mumija, rasta netoliese tariamos Nefertitės, taip pat buvo su auskarais.

Nefertitės vardas reiškia „Atėjo nuostabi moteris“.

Jos vyras Achenatonas, valdęs 1379-1362 m.pr.m.e. greičiausiai savo nesėkmingais bandymais įgyvendinti savotišką monoteizmą sunaikino tikėjimą, jog faraonas yra dievo įsikūnijimas.

„Nefertitė gimdė šešis kartus, taigi, jos klubai turėtų būti labai platūs, tuo tarpu šios mumijos klubai yra labai siauri“, sakė Z.Hawass, penktadienį apžiūrėjęs mumiją.

Egiptologijos profesorė Salima Ikram, dirbanti Amerikietiškajame Kairo universitete, sakė, kad tyrimas rentgeno spinduliais nustatys, ar žmogus, kuris vėliau tapo šia mumija, yra gimdęs.

„Ne visi įrodymai vienbalsiai sako, jog tai yra Nefertitė“, sakė S.Ikram. „Tačiau ištyrus rentgeno spinduliais bus visiškai aišku, ar ji kada nors gimdė. Jei taip – būtų specifinės žymės.

Z.Hawasso teigimu, istoriniuose šaltiniuose tvirtinama, jog Nefertitė mirė ne jaunesnė nei 35 metų. tuo tarpu D.Brothwello ekspedicijos atrasta mumija mirė 18-30 metų.