Neseniai atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad nepopuliarūs, neįprasti ar "mergaitiški" berniukų vardai padidina tikimybę, kad kažkada gyvenime jis pasuks nusikaltėlio keliu.

Tyrimo autorius Shippensburg Universiteto (Pensilvanija, JAV) profesorius Davidas Kalistas nurodo, kad "nepopuliarūs vardai nėra nusikaltimų priežastis, tačiau su jais dažnai susiję kiti veiksniai, skatinantys paauglių nusikalstamumą".

"Social Science Quarterly" publikuotame straipsnyje teigiama, kad patys "blogiausi" berniukų vardai yra Alec, Ernest, Garland, Ivan, Kareem, Luke, Malcolm, Preston, Tyrell, Walter.

Nepopuliarius ir neįprastus vardus turintys vaikai dažniau patiria bendraamžių patyčias.

Statistiškai tokie vardai būdingesni žemesnio socialinio ar ekonominio statuso šeimoms, o suaugus juos turintys asmenys dažniau patiria diskriminaciją darbe.

Iš viso tyrimo metu analizuota 15000 vardų. Centrinės Floridos Universiteto sociologijos katedros vedėjo Jay'aus Corzine'o manymu ši studija "nepaprastai įdomi".

Jis teigia, kad šeimos tradicijos dažnai lemia vardo parinkimą vaikui ir kad aplinka gali paveikti vaiko auklėjimą.

"Kai kurie vaikai gali turėti vardus, dėl kurių jie erzinami, iš jų tyčiojamasi, todėl agresija gali tapti atsakomoji tokio vaiko reakcija į kitų veiksmus", sako mokslininkas.

Tiesa, dalis akademinės bendruomenės tokį tyrimą vertina skeptiškai, teigdami, kad vardas yra tik vienas iš daugelio veiksnių, sąlygojančių asmenybės raidą.