Per akciją tvarkant mišką buvo surinkta krūvos senų statybinių medžiagų – plytelių, betono atliekų, gelžgalių, kalkių.

„Į Vilnelės slėnių raguvas metamos statybines atliekas lietaus ir polaidžio vandenys nuplauna į Vilnios upę ir dėl to gaišta žuvys”, - tvirtino Jaunųjų gamtininkų centro ir Žaliųjų turistų sambūrio atstovė Sondra Jonceva.

Pradėjo nykti gyvūnija

Vilnios upės slėnis Karklėnų apylinkėse - ypatingai užteršta vieta. Nuo 2005 metų šiose vietovėse buvo vykdomas moksleivių tyrimas, kurio metu nustatyta, jog nuo taršos Karklėnų apylinkėse išnyko urvinių kregždžių kolonija, sumažėjo varles gaudančių gandrų.

Tyrime dalyvavusios Naujosios Vilnios moksleivės N.Mastenica, N.Černiuk ir V.Polonskaja užfiksavo ir daug kritusių ežių, kurmių, pelinių graužikų – šie gyvūnai nugaišdavo įstrigę senuose stiklainiuose, skardinėse.

Į sąvartynu paverstą mišką apylinkių gyventojai mesdavo ir butelius, metalines pakuotes, popierius, polietileną. Visos surinktos atliekos gaiviojo gėrimo „Tichė Active” gamintojo iniciatyva iškart po ilgojo savaitgalio bus išgabentos į sąvartynus.

Tikisi gyventojų atsakingumo

„Šį pavasarį su aktyviais moksleiviais jau bandėme rinkti šiukšles Vilnios slėnyje, tačiau supratome, kad mes vien tik rankomis ginkluoti esame bejėgiai prieš kalnus čia suverstas atliekas. Mūsų surinktų atliekų išvežti iš miško išvežti nepanoro nei viena atsakinga institucija. Šįkart susivieniję su gaiviojo gėrimo gamintojais pagaliau išvalėme gražų gamtos kampelį”, - džiaugėsi Jaunųjų gamtininkų centro ir Žaliųjų turistų sambūrio atstovė Sondra Jonceva.

„Tichė Active” – atstovo Donato Kantakevičiaus tvirtinimu, buvo siekiama ne tik sutvarkyti Vilnios slėnį, bet ir paskatinti gyventojus atsakingiau elgtis gamtoje.

„Viename gražiausių Vilniaus gamtos kampelių, mus pasitiko senų padangų stirtos, statybinės medžiagos, buteliai ir popiergaliai. Šia akcija norėjome atkreipti gyventojų dėmesį, kad kiekviena gamtoje išmesta šiukšlė niekur nedingsta. Švariais miškais, upėmis ir ežerais, galėsime džiaugtis tik tada, kai kiekvienas supras, jog šiukšlėms vieta sąvartynuose, o ne miškuose”, - sakė D.Kantakevičius.

Vilnietis atvyko su dviem vaikais

Vilnietis 42 metų programuotojas Arūnas Valiulis į talką atvyko kartu su dviem savo sūnumis, kartu į maišus rinko šiukšles bei nuosavu automobiliu gabeno atliekas iki specialaus konteinerio.

A.Valiulis sakė, kad negalėjo likti abejingas, kai sužinojo apie rengiamą Vilnelės valymo akciją. Jo teigimu, dauguma Lietuvos gyventojų abejingi gamtai, dažnai manoma, kad svetimų šiukšlių rinkimas yra žeminantis užsiėmimas. „Atvykau, nes jaučiau pareigą padėti ir parodyti savo vaikams, kaip reikia saugoti gamtą“, -- teigė akcijos dalyvis.