„Žaibiška mokslo pažanga, vizijoms tampant realybe, sukuria vis naujų galimybių: nuo geresnės sveikatos priežiūros ir gyvenimo kokybės perkėlimo į aukštesnį lygį iki kosmoso technologijų taikymo mūsų kasdienybėje. Siekdami progreso ir konkurencingumo, turime neatsilikti nuo šių tendencijų. Pandemija jau leido įsitikinti, kad inovacijos ne tik padeda išgyventi, bet ir klestėti bei įgyti didesnį pagreitį net sunkiausiomis aplinkybėmis“, – sako MITA l.e.p. vadovė Birutė Bukauskaitė.

Anot jos, aktualios festivalio LOGIN temos kasmet nepalieka abejingų: vienos kelia nuostabą, o kitos – verčia diskutuoti, todėl, tęsdama partnerystę, MITA siekia pristatyti technologijų pažangą, įvairias paramos galimybes, o turinčius idėjų – paskatinti pačius kurti inovacijas.

MITA į šių metų festivalį pakvietė neeilines asmenybes. Jungtinės Karalystės ambasados Vilniuje dėka išgirsime žymiausią Didžiosios Britanijos virusologą ir vakcinologą, Oxfordo universiteto profesorių Jeffrey Almond, itin pasižymėjusį pandemijos laikotarpiu. Gyvybės mokslams skirtoje sesijoje organizatoriai taip pat ragina nepraleisti inovatyvius nevaisingumo gydymo metodus taikančio dr. Valery Zukin pranešimo. Pastarasis išgarsėjo padėjęs išvysti pasaulį sveikam trijų skirtingų žmonių DNR turinčiam kūdikiui, kai jo vadovaujama medicinos klinika Ukrainoje nevaisingumo gydymui pirmoji pasaulyje pradėjo taikyti mokslo proveržiu vadinamą pronuklearinio branduolių perkėlimo metodą.

Lietuva šiemet taps asocijuota Europos kosmoso agentūros (EKA) nare. Šis pripažinimas – naujos galimybės įmonėms ir mokslui vystyti pažangias Europos kosmoso rinkai reikalingas technologijas. MITA įsikūrusio Lietuvos kosmoso biuro iniciatyva, sėkmingų Lietuvos kosmoso sektoriaus įmonių atstovai festivalio dalyviams pristatys Lietuvos kosmoso ekosistemos potencialą.

Tuo tarpu MITA įgyvendinamas TechHub projektas technologijų ir inovacijų entuziastus pakvies į pre-akceleratoriuje dalyvaujančių startuolių Demo Day renginį, kurio metu jie prisistatys investuotojams, o geriausiai pasirodžiusios komandos gaus vertingus prizus. „TechHub Demo Day powered by MITA“ renginys LOGIN festivalio programoje bus rodomas gegužės 27 d.

Pasak LOGIN vadovės Sandros Meškauskaitės-Stepšienės mokslo išradimai dažnam tik apie juos išgirdus atrodo tolima realybė: „Bet dabartinis gyvenimo tempas vis dažniau leidžia mums suvokti, kad ypač sveikatos sektoriaus inovacijos yra tikros ir kiekvienam „apčiuopiamos“. O LOGIN dalyvis jau seniai kelia klausimus: kiek kartų galėsiu persodinti savo širdį, kiek metų pailgės mūsų gyvenimas, kada turėsiu įrenginį, kuris rodys mano kūno senėjimo laipsnius ir kitus, kažkada atrodžiusius mistinius klausimus. O šiuo metu pasaulį sukausčiusi pandemija dar labiau įtraukia visus į gyvybės mokslų turinį. Tad drauge su MITA sukursime sesiją, kuri bus įdomi tiek sveikatos sektoriaus profesionalams, tiek tiesiog smalsiems žmonėms“.

Šiemet LOGIN bus tik virtualus renginys, tačiau vyks net 5 dienas ir sukurs 55 valandas įkvepiančio ir įtraukiančio turinio. Organizatoriai planuoja, kad bus daugiau kaip 150 pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių. LOGIN festivalyje visos temos yra įkvėptos technologijų proveržio, inovacijų vystymo ir nuolatinio progreso įvairiose gyvenimo srityse. LOGIN pranešėjai kalbės labiausiai visuomenėje šiuo metu eskaluojamomis temomis, tokiomis kaip vakcinų kūrimas, skaitmenizacijos paveikta psichinė sveikata, tvarumas, rinkodaros ir prekių ženklų kūrimo inovacijos, šiuolaikinis menas ir kultūra, dirbtinio intelekto sukuriamos galimybės, mokslo inovacijos, vis augantis kibernetinis pavojus ir kt.

Visą pranešėjų sąrašą ir programą bus galima rasti LOGIN svetainėje. LOGIN festivalis bus transliuojamas nemokamai per Delfi ir 15min portalus.