„Mikrosegmentavimas reiškia, kad turėdami didelę vartotojų imtį ją turime suskaidyti į mažesnes grupes pagal diversifikuojančius parametrus, kažkokius išskirtinius dalykus. Žmonės, kurie rašo ar skaito briefus (užduotis agentūroms ar specialistams – red. pastaba), žino, kaip ten dažniausiai apibūdinama tikslinė auditorija. Nesvarbu, kas parduodama, klasika skamba labai paprastai: 20-40 metų, iš top5 miestų, turintys aukštąjį išsilavinimą ir gaunantys aukštesnes pajamas“, – kalbėjo jis.

„Lygiagrečiai visi suprantame, kad grupavimas pagal vartotojo tipažą, kuris nustatomas pagal jo elgseną, yra nepalyginamai tikslesnis: jis nepasiduoda nei geografijai, nei amžiui, ir jungia žmones į grupes pagal kažkokius charakterio bruožus ar tipinę elgseną socialinėje medijoje ar apskritai internete“, – aiškino T. Nemura.

Pasak T. Nemuros, svarbu suvokti ir tai, kad tiek turinio kūrėjai, tiek jo vartotojai nuolat meluoja – jie tiesiog veikia socialiniuose tinkluose pagal savo susikurtus vaidmenis. Tačiau tai, kas jiems iš tiesų svarbu, parodo jų „Google“ paieškos analizė.

„Sąmoningai ar ne, mes kiekvieną dieną pasirenkame kažkokį vaidmenį, kurį vaidinsime kiekvieną dieną, ir tas vaidmuo nebūtinai yra radikaliai skirtingas nuo to, kokie mes esame iš tikrųjų. Kartais tai yra kažkokių savo pasirinktų savybių perteklinis suaštrinimas, kartais – patinkančio žmogaus kopijavimas, kartais – bandymas sukurti įvaizdį, kuris mums atrodo imponuojantis“, – kalbėjo T. Nemura, pridurdamas, kad savo socialinį burbulą mes išsivalome tiek, kad jame nelieka nieko, kas prieštarauja tam vaidmeniui, kurį mes vaidiname, ir atitinkamai daugėja visko, kas kasdien tą vaidmenį padeda įtvirtinti.

Tad į kokias kategorijas galima skirstyti žmones socialiniuose tinkluose? T. Nemura turi savo klasifikaciją. Tik su ja susipažindami, turėkite omenyje, kad T. Nemuros nuomone, kiekvienos istorijos pasakojimas pirmiausia yra sugebėjimas juokauti, ir net 90 proc. istorijos laiko gali būti skirta tik tam, kad tinkamai paruoštumėte akimirką tam, ką iš tiesų norite pasakyti.

– Amžinai keliaujantys. Vienintelis langas, pro kurį jie žiūri nuo ryto iki vakaro, yra lėktuvo langas. Kas antra nuotrauka, kurią deda į socialinius tinklus, yra laipinimas į naują kryptį, kuri atsidarė lygiai prieš penkias minutes. Jie sukuria labai daug turinio, ypač tarp spalio ir kovo, sukeldami maksimalų kiekį diskomforto, ir dažną šeimyną nuvarydami iki tos stadijos, kur vasario mėnesį reikia atsakyti į klausimą, kodėl mes ne Tailande?

– Priklausomi nuo sporto. Jų nekenčia visi, išskyrus turinčius tokią pačią priklausomybę. Jie išpildys visas jūsų svajones, susijusias su sportu. Jei kada nors norėjote pažaisti tenisą, jie pažais už jus . Pusę septynių ryto jie bus sporto salėje, jie kilnos dalykus vien tam, kad galėtų juos vėl padėti ant žemės, jie darys „plankingą“ treniruotės pabaigoje iki tol, kol nebeatsimins, kaip atrodė gyvenimas iki „plankingo“. Į šitą pačią kategoriją sukrenta ir visi maratonų bėgikai, kuriems visiškai įprasta Kalėdų rytą nubėgti pusę maratono. Taip pat dviračių maniakai su tūkstančiais kasmet primintų kilometrų.

– „Foodies“ (besidomintys maistu – red. pastaba). Juokinga, kad virtuvė, į kurią jie dažniausiai nueina, yra „Open Kitchen“. Bet lygiagrečiai jie turbūt raugina savo alų, verda savo smidrus, ir galbūt brandina savo jautieną. Jei yra koks kabakas, kuris dar neatsidarė, bet testuoja savo meniu, jie bus tie, kurie išbandys pirmi.

– „Digital nomads“ (skaitmeniniai klajokliai – red. pastaba). Keliautojai pilnu etatu. Viešai deklaruoja, kad galėtų gyventi beveik asketiškai, kad jiems reikia nedidelės kuprinės ir kartais prisijungti prie interneto. Bet dažniausiai pasiima didžiausią lagaminą, nenutolsta nuo rozetės toliau negu leidžia pakrovėjo laidas, ir kiekviename „AirBnb“ puslapyje palieka patarimų, ką būtų galima padaryti geriau.

– Sveikuoliai. Geria vandenį be gliuteno. Sunkiausia suprasti, kaip jiems lengva gyventi be cukraus ir baltųjų angliavandenių, kai mes visi žinome, kad pabandžius eliminuoti cukrų iš gyvenimo, po dviejų dienų tu jo pasiilgsti labiau negu kai kurių mirusių giminaičių.

Daugiau apie tai, kas būdinga visko, kas įmanoma, rėmėjams, interneto futuristams, influenceriams, visada fotogeniškiems žmonėms, romantikams, šeimos profilių turėtojams, jogams, praregėjusiems ir kitiems, žiūrėkite video reportaže.