„Įspūdingas greitis, nejuntamas vėlinimas ir kiti 5G privalumai suteikia naują naršymo internete patirtį ir taupo laiką. Tuo jau įsitikino pirmieji 5G testuotojai didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o dabar jiems atveriame „Telia“ 5G tinklą Baltijos ir Skandinavijos šalių regione“, – sako „Telia“ vadovas Danas Strombergas.

5G ryšys keliaujant veiks Danijoje, Estijoje, Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje. Naujos kartos technologijos pirmiausia diegiamas šių šalių didmiesčiuose ir tankiausiai apgyvendintose vietovėse.

„Pandemija tam tikras mūsų gyvenimo sritis ir veiklas yra apribojusi, tarp jų – ir keliones. Tačiau suprantame, kad tai yra laikina, todėl norime, kad gerėjant situacijai Europoje, laisvėjant keliavimo galimybėms ateityje, mūsų klientai galėtų maksimaliai naudotis vis daugiau šalių ir teritorijų apimančiu 5G tinklu ir patys pajusti technologinę pažangą“, – sako D. Strombergas.

5G užsienyje gali naudotis klientai, kurie 5G naudojasi ir Lietuvoje. Tam tereikia 5G palaikančio ir mūsų regione aktyvuoto įrenginio bei neriboto mobiliojo interneto plano. Šiuo metu 5G naudojimą Europos regione ir „Telia“ tinkle yra patvirtinę „Sony“, „OnePlus“, „Nokia“, „Huawei“ ir „Xiaomi“ gamintojai.

Nekomercinį 5G ryšį Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centruose „Telia“ įjungė pernai lapkritį. Šiai paslaugai naudojami Lietuvos ryšių reguliavimo tarnybos suteikti technologijos testavimo dažniai. Bandymai rodo, kad duomenų parsisiuntimo greitis „Telia“ 5G tinkle siekia iki 1,9 Gb/s, išsiuntimo – iki 200 Mb/s, o vėlinimas (angl. latency) – iki 10 milisekundžių.

Komercines 5G mobiliojo ryšio paslaugas Lietuvoje „Telia“ pradės teikti įvykus 5G radijo dažnių aukcionui. Tikimasi, kad tai bus jau šįmet.