Instaliaciją „Viršūnės“ šalies verslams, klientams, partneriams ir visiems žmonėms dovanoja nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“ simbolizuoja INVEGOS istoriją per įgyvendintas ir įgyvendinamas finansines priemones bei verslams suteiktą finansavimą. Instaliacijoje vaizduojamas valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis vykdomų investicijų mastas ir svarba šalies ekonomikai.

Instaliacijos dydis – 100 metrų ilgio ir 50 metrų pločio, o kalnų aukštis siekia iki 4 metrų. Skaičiuojama, kad meno kūrinys užima 5000 kvadratinių metrų plotą. Šviečiantis meno kūrinys, primenantis kalnus, matosi ne tik nuo šalia esančios gatvės, bet ir nuo kito upės kranto bei šalia esančių daugiaaukščių.

Instaliacijos „Viršūnės“ autorė – Lietuvos dizaino prizu apdovanota ir Gineso rekordą už instaliaciją „Lūpdažių bokštas“ pelniusi bei jau ne vienos įspūdingos instaliacijos kūrėja Agnė Kišonaitė. Tai kol kas didžiausia autorės kurta instaliacija. Instaliaciją nemokamai kviečiami apžiūrėti visi šalies piliečiai nuo 2021 m. gruodžio 2 d. šalia Baltojo tilto ir ledo čiuožyklos.

Instaliacija
Foto: DELFI