Miesto savivaldybė praneša, kad rekonstrukcijos darbų metu bus pašalinti krūmai, kurie yra įsišakniję virš vamzdyno ir rekonstrukcijos metu gali būti pažeisti. Jeigu krūmus bus galima persodint – jie ir toliau augs kitoje miesto vietoje. Kai pasibaigs šilumos tinklo atnaujinimo darbai – Vokiečių g. bus pasodinti nauji augalai.

„Atkreipiame dėmesį, kad rekonstrukcijos darbai yra požeminiai, jiems taikomi griežti saugumo reikalavimai, todėl konkrečios etapų užbaigimo datos priklausys nuo oro sąlygų ir galimų archeologinių radinių. Datos nuolat bus tikslinamos www.chc.lt, specialioje skiltyje „Vamzdynų rekonstrukcijos“. Ši vieta yra Senamiesčio teritorijoje, todėl darbai bus prižiūrimi archeologų ir aptikus radinių, rekonstrukcijos darbai bus stabdomi, kol tyrimus atliks archeologai“, – praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Šildymo tinklo atnaujinimas yra galimas tik vasarą – kai pasibaigia šildymo sezonas ir iki kito šildymo sezono pradžios. Perkelti rekonstrukcijos miestas negali, nes būtų netekęs Europos Sąjungos finansavimą.

„Mums be galo gaila, kad kavinės iš rekonstrukcijos vietos turės nusikelti terasas, tačiau prieš išduodant leidimus apie būsimą rekonstrukciją jos buvo įspėtos. Apie rekonstrukciją kavinių savininkams, restoranams, kitiems verslams ar įstaigoms buvo išsiųsti laiškai. Laiškus su aktualia informacija ir paaiškinimais gavo ir gyventojai“, – komentuoja savivaldybė.

Dėl susiklosčiusios situacijos sostinės valdžia kviečia verslininkus ir gyventojus į susitikimą, kuris įvyks birželio 15 d. 18 val. prie Barboros Radvilaitės paminklo. Susitikimo metu bus galima užduoti klausimus bei bus diskutuojama apie galimus sprendimus.

Vokiečių g. rekonstrukcijos darbai šiuo metu yra planavimo stadijoje. Rudenį planuojamas architektūros konkursą laimėjusios grupės parengtų projektinių pasiūlymą viešinimas.