„Mūsų platforma kvies Jus į žygį pagal mūsų siūlomus 4 maršrutus. Pirmieji du maršrutai ves po keturis Lazdynų rajono mikrorajonus ir supažindins su svarbiausiais jų skulptūriniais ir architektūros akcentais. Trečiasis priartins prie Neries ir leis suprasti, kodėl Lazdynai yra svarbūs sostinės, jei ne visos Lietuvos mastu, o ketvirtasis dar labiau „nardins“ į gamtą“, – rašoma bendruomenės pranešime.

Pirmasis trumpas maršrutas

Pirmasis trumpas maršrutas pristato Lazdynų III ir IV mikrorajone esančius svarbius rajono akcentus: naujojo Vilniaus simboliu tapusią skulptūrą „Rytas“, bene svarbiausiai rajono profesijai duoklę atidavusį kūrinį „Statybininkas“, legendinės žiniuonės Eugenijos Šimkūnaitės skverą, buvusį kino teatrą, V. E. Čekanausko sugrįžimą projektuojant bažnyčią ir naują Vilniaus kilimą aukštyn – pirmąjį bokštinį monolitinį daugiabutį.

Maršrutas driekiasi urbanizuota dalimi, tačiau jame pasitaiko Lazdynams būdingų žalių kampelių. „Raginame atsispausdinti 1 maršruto žemėlapį ir esant palankioms sąlygoms leistis į Lazdynų pažinimą“, – kviečia lazdyniečiai.

Pirmasis maršrutas Lazdynuose.
Foto: Made in Vilnius