Drabužiai, batai, bižuterija, namų apyvokos reikmenys, interjero detalės, knygos, smulki buitinė technika, žaislai – atnešti į „Dėk’ui“ butiką, jie iškeliaus į Vilniaus apskrityje nuolat veikiančias gerų daiktų dalinimosi stoteles „Dėk’ui“ ir ten lauks naujųjų šeimininkų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kartu „Dėk’ui“ butike veiks atviros dirbtuvės, kur kiekvienas galės realiai patirti daiktų pernaudojimo džiaugsmą ir išbandyti save kuriant smulkius rankdarbius.

„Dėk'ui stotelių tinklas jau metus veikia Vilniaus regiono didžiųjų gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse ir labai tikėjomės, kad žmonės šia idėja patikės, ją perims, plėtos ir kitose erdvėse bei įvairiais formatais. „Dėk’ui“ butikas, atvėręs duris studijoje „Denim Diaries“ – pirmasis to pavyzdys ir, tikėkimės, ne paskutinis”, – sakė bendrovės „VAATC“ vadovas Tomas Vaitkevičius.

Į sostinės Žydų gatvėje beveik dvejus metus esančią studiją nebereikalingi drabužiai atkeliaudavo ir iki šiol. Vilniečių sunešti džinsai ten pavirsdavo naujomis prijuostėmis, pirkinių krepšiais, aksesuarais, interjero detalėmis bei žaliava kūrybinėms dirbtuvėms.

Foto: Organizatorių nuotr.

„Mūsų tikslas nuo pat pradžių išbandyti džinsų pernaudojimo galimybes gaminiams bei edukacijoms, suprasti pirkėjų požiūrį į tokius daiktus, įsitraukti į kitas socialines bei aplinkosaugines veiklas.

Tapo akivaizdu, kad koncentruotis tik į prekybą gaminiais iš antrinių žaliavų Lietuvoje kol kas yra per anksti. Rinka yra perpildyta, pasiūla gerokai viršija paklausą. Lietuviai idėją apie daiktus iš antrinių žaliavų savo kasdienybėje dar tik jaukinasi, kaip ir sąmoningesnio vartojimo įpročius apskritai.

Užtat jie su didžiuliu smalsumu dalyvauja renginiuose, išbando save dirbtuvėse ir nuoširdžiai stengiasi surasti būdus, kaip pratęsti jau turimų daiktų gyvavimą. Taip ir kilo mintis suteikti galimybę senamiečio gyventojams, čia dirbantiems žmonėms bei svečiams atnešti jiems nebereikalingus daiktus ten, kur ir verda miesto gyvenimas“, – kalbėjo Milda Paukštė, džinsų pernaudojimui skirtos studijos „Denim Diaries“ įkūrėja.

„Dėk’ui” butikas Vilniaus senamiestyje dirbs visas dienas, išskyrus pirmadienį. Darbo dienomis nuo 12 iki 19 valandos, savaitgaliais – nuo 11 iki 16 valandos.

Šio projekto sumanytojai tikisi, kad žmonės ne tik dalinsis daiktais, bet ir savo įžvalgomis bei idėjomis, kaip gerus daiktus išlaikyti vartojimo rate, nepaverčiant atliekomis.

„Reikia pripažinti, kad yra labai daug šnekančių apie žiedinę ekonomiką, bet tik vienetai daro realius žingsnius to link. Laikas šiai padėčiai keistis. Džiaugiamės bendradarbiavimu su „Denim Diaries“. Kartu tikimės, kad „Dėk’ui" idėja turės vis daugiau sekėjų ir matysime vis daugiau „Dėk’ui“ stotelių. Prie šio tinklo kūrimo kviečiame prisijungti visus, kuriems išties rūpi, kaip mes gyvename“, – sakė T. Vaitkevičius.