Gatvės atkarpoje nuo „Peteliškių“ viešojo transporto stotelės iki Kojelavičiaus g. bus paklotas daugiau nei 5,5 km naujas elektros kabelis, sutemus, iš abiejų pusių gatvę apšvies nauji LED šviestuvai. Išmanūs LED šviestuvai su integruota nuotolinio valdymo sistema, kurių šiame etape planuojama sumontuoti apie 200 vnt., leis priklausomai nuo eismo intensyvumo, metų laiko, apsiniaukusių ar giedrų dienų, reguliuoti šviesos intensyvumą per atstumą, realiu laiku gauti visą reikiamą informaciją, operatyviai sužinoti apie potencialius gedimus bei sistemos sutrikimus, jų priežastį, bei skubiai reaguoti į avarines situacijas.

Gatvė taps draugiškesnė pėstiesiems ir dviratininkams – naujai nušvis palei gatvę besidriekiantis pėsčiųjų ir dviračių takas. Nauji šviesos šaltiniai atsiras ir nuvažiavimuose ties Mildos gatve, moderniai nušvis S. Batoro gatvės viadukas. Naują gatvės atkarpos apšvietimą planuojama įrengti dar iki šių metų pabaigos, tad apie 25 tūkstančiai vilniečių, kurie kasdien važiuoja šia jungtimi pirmieji įvertins naujai apšviestos gatvės patogumą, saugumą ir naudą.

Teigiami apšvietimo pokyčiai S. Batoro gatvėje prasidėjo vykdant esamo apšvietimo tinklo modernizavimo darbus, kurių metu, gatvės atkarpoje nuo Drujos iki Dūmų g., buvo atnaujintas esamas tinklas – paklotas naujas elektros kabelis, virš 150 senų šviestuvų pakeisti naujais – LED, pakeistos atramos, gembės, sumontuotos maitinimo spintos. Judri miesto gatvė, kurioje vyksta ir tranzitinis judėjimas iš Lavoriškių į Polocką (Baltarusijos Respublika) ir atgal tapo ne tik šviesesnė, bet ir saugesnė.

Modernizacijos metu, įrengtas kryptinis pėsčiųjų perėjų apšvietimas dviejose pėsčiųjų perėjose (ties Olandų ir S. Batoro g. žiedu bei ties Srovės g. 18 C), saugesnėmis artimiausiu metu taps dar 3 pėsčiųjų perėjos. Kryptiniu apšvietimu bus apšviestos perėjos ties S. Batoro ir Rudens gatve, S. Batoro ir Liepto gatve bei ties S. Batoro g. Nr. 84.

„Dar vykdant apšvietimo tinklo modernizavimo darbus S. Batoro gatvėje, kuomet senas apšvietimo tinklas buvo keičiamas moderniu, nauju, gyventojai pastebėjo ir įvertino akivaizdžius pokyčius. Sulaukėme daugybės gyventojų klausimų – kada gi bus apšvietos ir likusios gatvės atkarpos? Galime visus nudžiuginti – darbai prasidėjo, tad dar šiais metais Naująją Vilnią su centru jungianti transporto arterija – Stepono Batoro gatvės atkarpa, kuri iki šiol skendėjo tamsoje, taps šviesi“, – teigia UAB Vilniaus apšvietimas direktorius Sigitas Mocevičius.

Antrasis naujo apšvietimo įrengimo darbų etapas apims S. Batoro g. atkarpą nuo Kojelavičiaus g. viaduko ir iki sankryžos su Žaliakalnio gatve. Planuojama, kad naujas apšvietimas čia bus įrengtas per ateinančius metus. Tad kasdien iš ar į miesto centrą ir atgal judantys vilniečiai judės naujai apšviesta gatve. Naujo apšvietimo tinklo įrengimo darbus stengiamės vykdyti taip, kad kuo mažiau būtų trikdomas eismas – ne piko metu, tad norime atkreipti vairuotojų dėmesį, kad gatvėje galimas eismo nukreipimas ar greičio ribojimas, tad prašome atidžiai sekti įrengtus kelio ženklus.