Bendradarbiaudamas su meno, rezidencijų ir edukacijos centru „Rupert“, kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“ kviečia į neformalių renginių ciklą su įvairių sričių Lietuvos meno atstovais „Meno pievos“.

Susitikimų metu Lietuvos kultūros ir meno veikėjai dalinsis kūrybos patirtimi su kitų sričių specialistais ir publika, taip pat bus pristatomos aplink centrą įveiklintos menininkų instaliacijos.

Pirmasis „Meno pievų“ ciklo renginys – liepos 23 dieną 18 val. Jo metu skulptorius Arvydas Umbrasas pristatys už „Pakrantės“ pastato esančią trijų lauko skulptūrų instaliaciją „Gausa – Krentančios žvaigždės“ (ang. Abundance – Shooting stars).

„Šis kūrinys apima temas, susijusias su artimu ryšiu tarp popkultūros mitų ir žmogaus potencijos. Mes dažnai neįvertiname ar nepastebime jų įtakos besiformuojančiuose žmonių lūkesčiuose“, – teigia skulptūrų autorius Arvydas Umbrasas.

Meteorų (krentančių žvaigždžių) spalva priklauso nuo meteoroido (kosminėje erdvėje skriejančio mažų matmenų kietojo kūno) cheminės sudėties ir jo sąveikos su atmosfera. Natris (Na) suteikia oranžinę spalvą, Magnis (Mg) mėlynos – žalsvos dermę, geležis (Fe) geltoną, jonizuotas kalcis (Ca+) violetinę, o atmosferos azotas (N2) bei deguonis (O) raudoną šviesą. Kuris elementas dominuoja, tokią spalvą ir matome.

Ilgų šviesos uodegų meteorai – lyg spermatozoidai skubantys apvaisinti kiaušinėlį, šiuo atveju Žemę. Įveikę jiems nepalankią gimdos aplinką – Žemės atmosferą – jie pasiekia savo tikslą, keičia formą ir virsta mūsų vaizduotės, svajonių ar mokslinių tyrimų katalizatoriais.

Skulptūros buvo kuriamos Bijutiškio k., Molėtų raj., netoli nuo Molėtų astronomijos observatorijos ir Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, kuriame saugomas už Žemę senesnis meteoritas, tapęs šio projekto įkvėpimo šaltiniu. Fizinis sąlytis su meteoritu autorių privertė susimąstyti ir tiksliau įvertinti kasdienius erdvės, laiko ir atstumų matus.

Vasarotojai yra kviečiami patys atrasti laukinėje pievoje „nusileidusius“ dangaus kūnus primenančias skulptūras Valakampių II paplūdimyje (Vaidilutės g. 79), platesnį aprašymą bus galima rasti greta veikiančiose kavinėse. Daugiau apie kūrinį bus galima išgirsti šį ketvirtadienį.

Neformalaus susitikimo metu A.Umbrasas ne tik pristatys instaliaciją, bet ir kartu su astrofotografu Artūru Medvedevu kvies artimiau susipažinti su naktiniu dangumi bei dalinsis patirtimi, kaip specialios įrangos pagalba galima stebėti it užfiksuoti naktinius dangaus kūnus.

„Meno pievos“ renginiai „Pakrantėje“ vyks kiekvieną savaitę iki rugsėjo mėnesio pabaigos.