Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybė „Rotondoje“ atlieka remonto darbus. Pasak įmonės „Gaminčiau ir gaminčiau“ savininkų, remonto darbai turėtų būti baigti maždaug po mėnesio. Kadangi prognozuojama, kad šiemet Lietuvos pajūris turėtų susilaukti didelio poilsiautojų susidomėjimo, įmonės savininkai prisipažįsta, jog daugiau dėmesio ir laiko skirs savo restorano veiklai pajūryje.

Tam, kad patalpomis būtų galima naudotis ir šaltuoju metų laiku, reikėjo atlikti kapitalinį pastato remontą. Kavinės rekonstrukcijos darbai prasidėjo 2018 m. Nuo to laiko savivaldybė atliko infrastruktūros renovavimo darbus: įvedė „Rotondos“ kavinėje dujotiekį, įrengė elektros tinklus, vandenį ir nuotekas.

Evaldo Čingos nuotr.

Kavinė-ledainė „Rotonda“ Bernardinų sodo ir Gedimino kalno pašonėje buvo pastatyta 1956 metais ir veikė iki 1992 m. Po to daugiau nei dešimtmetį buvo bandoma išnuomoti ją privačiam verslui, tačiau procesai vis strigo. 2004–2012 m. patalpos buvo perduotos bendrovei „Gairė“. Šiai įmonei pardavus akcijas, 2012 m. buvo pasirašyta nauja nuomos sutarties redakcija su UAB „Vičiūnų restoranų grupė“, kuri galiojo iki 2017 m. Tačiau 2015 m. visas šios bendrovės teises perėmė UAB „Matillda“, kuri 2016 m. sutartį su savivaldybe nutraukė.

2018 m. savivaldybė paskelbė patalpų nuomos konkursą, kurį laimėjo muzikos klubas „Tamsta“, planavęs čia įrengti kamerinės muzikos kavinę. Tačiau įmonė neapskaičiavo savo finansinių galimybių ir buvo priversta nutraukti sutartį.