1. „Open House Vilnius“

Kur? Įvairios vietos

Kada? Liepos 11-12 d.

Open House Vilnius“ – tai atviros architektūros savaitgalis, Vilniuje organizuojamas nuo 2015 metų. Renginio tikslas – sukurti galimybę kiekvienam domėtis architektūra ir ją pažinti. Savaitgalio metu duris atveria pastatai, pasižymintys architektūros kokybe, svarba miestui ir bendruomenėms. Pastatuose programoje nurodytu laiku vyksta ekskursijos, jas veda gidai-savanoriai, pastatų architektai bei jų „gyventojai”.

2. „ArtVilnius’20“

Kur? „Litexpo“ pramogų ir kongresų centras

Kada? Rugpjūčio 27-30 d.

Didžiausias vizualiųjų menų renginys Rytų Europoje, tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ šiais metais įvyks jau 11-ą kartą. Mugėje kasmet dalyvauja apie 60 galerijų, 300 menininkų iš 20 šalių, sulaukiama virš 20 tūkst. lankytojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Kartu su mugės data į rugpjūčio pabaigą keliasi ir renginys „Naktis galerijoje”, kuris jau ketvirtą kartą kvies per vieną vakarą aplankyti tiek daug Vilniuje įsikūrusių galerijų ir susitikti su menininkais.

3. PELENĖ/Fashion Bazaar

Kur? „Litexpo“ pramogų ir kongresų centras

Kada? Birželio 19-21 d.

„PELENĖ“ – žinomiausių Lietuvos grožio profesionalų sambūris. Šiemet renginys įvyks jau 27 kartą. Tai vieta, kurioje vienu metu vyksta įvairūs renginiai lankytojams, pristatomos naujausios pasaulinės grožio tendencijos, rengiami seminarai, meistriškumo klasės bei kvalifikacijos kėlimo mokymai grožio specialistams. Naujausias mados tendencijas Fashion Bazaar renginio metu pristatys Lietuvos kūrėjai ir menininkai.

4. „Naujasis Baltijos šokis“

Kur? Įvairios vietos

Kada? Lapkritis (naujos datos bus patikslintos artimiausiu metu)

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei. Festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ kasmet šalies publikai ir tarptautiniams svečiams pristato naujausių lietuvių choreografų darbus, čia rodomi būsimų darbų eskizai bei prieš premjeriniai spektakliai.

5. RESTA 2020

Kur? „Litexpo“ pramogų ir kongresų centras

Kada? Birželio 3-6 d.

RESTA – didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda, skirta statantiems, renovuojantiems ar besidomintiems naujausiomis statybų technologijomis. Parodoje pristatomi skaitmeniniai sprendimai, statybų sektoriaus naujienos, NT pasiūlymai, statybinė įranga ir technika, medžiagos ir aplinkotvarkos tendencijos. Šiemet renginys vyks jau 27 kartą.

6. Motyvacinė konferencija sėmei GET INSPIRED 2020

Kur? „Litexpo“ pramogų ir kongresų centras

Kada? Rugpjūčio 29 d.

Konferencija yra skirta visiems, kas nori tobulėti, nori augti, nori įkvėpimo neabejoti. Konferencijos organizatorius „M Capital” tiki, kad edukacija yra didžiausia jėga, galinti keisti žmonių gyvenimus.

7. „Dizaino Savaitė“

Kur? Įvairios vietos

Kada? Rugsėjo 21-27 d.

Šiais metais jau penkioliktą kartą iš eilės vykstantis festivalis kvies svečius sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, apsilankyti parodose, semtis žinių ir jomis dalintis konferencijose, o kūrėjai – pristatyti savo naujausius darbus smalsiai ir kūrybiškai festivalio auditorijai.

8. LOGIN

Kur? „Litexpo“ pramogų ir kongresų centras

Kada? Ruduo (naujos datos bus patikslintos artimiausiu metu) LOGIN 2020 – didžiausias progreso ir inovacijų festivalis Baltijos šalyse, jau 14 metus kviečiantis susipažinti su naujausiomis technologijų, verslo ir kūrybiškumo tendencijomis. Renginyje susitinka geriausi savo sričių ekspertai, skamba įdomiausios istorijos, pristatomos rinkos naujovės, žvelgiama į ateities prognozes ir diskutuojama netikėčiausiais klausimais.

9. Festivalis „Jauna Muzika“

Kur? Įvairios vietos

Kada? Ruduo (naujos datos bus patikslintos artimiausiu metu)

Festivalis pristato menininkus, dirbančius su garsu ir muzika kaip eksperimentinio meno forma. Renginys skatins rizikingus bendradarbiavimus tarp autorių, trins ribas tarp kompozitoriaus ir atlikėjo skirties, stimuliuos vestibiuliarinį-vidinės ausies jautrumą per muziką, garso meną, koncertus, performatyvias paskaitas bei renginius.

10. Muziejų naktis

Kur? Įvairios vietos

Kada? Lapkričio 14 d. ,

Muziejų naktis“ Lietuvoje vyksta nuo 2005 m. Akcijos tikslas – pakviesti visuomenę ateiti į muziejus ir susipažinti su čia veikiančiomis parodomis, ekspozicijomis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose ir kituose renginiuose tokiu paros metu, kai paprastai muziejai neveikia. Šią dieną visi Lietuvos muziejų renginiai yra nemokami.