nformaciją apie šviesų instaliacijas, jų autorius, lokacijas, žemėlapį su festivalio maršrutu patogiai ir greit padės susirasti specialiai šiam festivaliui sukurta mobilioji programėlė: App Store – čia; Google Play – čia; taip nepraleisite nė vieno šviesos objekto ir galėsite pažymėti labiausiai patikusias instaliacijas patiktukais.

Lankstinukai su maršrutu taip pat dalijami sostinės Caffeine LT tinklo kavinėse, Turizmo informacijos centre (Pilies g. 2) ir „Litexpo" vykstančioje turizmo parodoje „Adventur 2020", rašoma savivaldybės pranešime.

Kviečiame ne tik grožėtis, bet ir dalintis su Lietuva ir pasauliu – įamžinti įspūdingas instaliacijas ir patirtas ypatingas akimirkas. Festivalio organizatoriai kviečia užfiksuotus įspūdžius žymėti #vilniuslightfestival ir #vilniuslightfestival2020

Pradėti pažintį su didžiausia šviesos meno galerija Lietuvoje siūloma nuo Valdovų rūmų ir toliau leistis į kelionę Senamiesčiu, maršrute instaliacijų išdėstymo tvarka. Nepasiklįsti paslaptinguose naujai sušvitusiuose Vilniaus kiemuose padės ir festivalio savanoriai.

Festivalio organizatoriai primena nepamiršti pasiimti gerai įkrautų išmaniųjų telefonų ir fotoaparatų. Kartais instaliacijų paslaptys atsiveria ir išryškėja į juos žvelgiant būtent pro objektyvą.

Į Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčią trauks šiuolaikinio sakralinio meno ekspozicija. „Tamsiausiose erdvėse – XIV amžiaus rūsiuose švyti meninė instaliacija „12 RAMių". JAV gyvenančio garsaus lietuvių kilmės menininko Ray Bartkaus iš tūkstančių LED lempučių sukurta išskirtinė šviesos instaliacija – 12 portretų su besikeičiančiais apaštalų ir žmonių veidais, ypatingai išryškėja į juos žvelgiant būtent pro ekraną ar objektyvą", – pasakoja vienas Vilniaus šviesų festivalio organizatorių Paulius Jurgutis.

Fotografuoti tamsoje tiek fotoaparatu, tiek mobiliuoju telefonu yra nemenkas iššūkis, tačiau profesionalai pataria: svarbiausi – kadro šviesumas ir aiškumas. Kad nuotraukos būtų ryškios ir neišplaukusios, patariama rinktis naktinį fotografavimo režimą, kuris pats nuveiks visą darbą. Labiau įgudusiems - naudotis profesionalaus fotografavimo režimu, kuris reguliuoja daugiau skirtingų parametrų: nuo baltos spalvos balanso – iki kontrasto, tačiau svarbiausi yra du nustatymai – ISO, kuris reguliuoja šviesą kadre ir išlaikymas, kuris nurodo, kiek laiko bus fiksuojama nuotrauka.

Fotografuojant tamsoje itin svarbus kameros stabilumas – patariama telefoną pastatyti ant tvirtesnio stabilesnio paviršiaus.

Daugelis profesionalų fotografų pritars, kad svarbiausia – kadro mintis ir idėja. Tad gražioms naktinėms nuotraukoms reiks susižavėjimo, šiek tiek pastangų ir drąsos eksperimentuoti.

II-asis Vilniaus šviesų festivalis vyks tris vakarus iš eilės – prasidėjęs penktadienį vakare, tęsis iki pat sekmadienio vėlyvos nakties, kasvakar visą savaitgalį nuo 18 iki 23 val.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)