Dažnai akyliau pastebime trūkumus, nei pliusus. Tačiau akcija, siekianti atskleisti mikrorajono potencialą ir teigiamas savybes, „#MyliuŠnipiškes“ kvietė vietinius gyventojus pasidalinti mėgstamiausiomis vietomis, dalykais ar reiškiniais rajone. Yra įvairių priežasčių mylėti šį rajoną: patogi vieta, turtinga istorinė praeitis, išvystyta infrastruktūra. Tačiau kas yra svarbiausia pačių šnipiškiečių akimis?

Vienas dažniausiai įvardijamų gyventojų dalykų – mikrorajoną supanti žaluma. Čia sau vietą atranda tiek vaikai, norintys žaisti, tiek senjorai, vaikštantys mieste, tiek savo šunų šeimininkai. Nors žalios erdvės miestuose Lietuvos gyventojų dažnai nėra vertinamos, tačiau gamtos stygių patiriantys kitų Europos sostinių gyventojai lietuviams tikrai turi ko pavydėti.

Rajono gyventojai neslepia, kad patogus susisiekimas yra ypač svarbus. Iki centro keliauti ir pėsčiomis nėra toli, o rytais, jei važiuoji į kitus rajonus, kamščiai dažniausiai būna į kitą pusę. Mobiliam ir nuolat skubančiam miestiečiui tai padeda taupyti savo laiką, kurį šnipiškiečiai mieliau praleidžia ne automobilių spūstyse, o žaliose miesto erdvėse ar su šeima.

Dauguma Šnipiškėse gyvenančių senjorų čia praleido bent 20 metų, o dažnu atveju ir daugiau. Jie neslepia, seniai pažįstami kaimynai – lyg šeima. Jiems gera matyti pažįstamus veidus, visada rasti su kuo pasikalbėti, stebėti žaidžiančius vaikus. Tie, kurie dar turi jėgų, aktyviai prisideda prie bendrų erdvių gerinimo. Senjoros noriai dalinasi savo gėlynų kūrimo džiaugsmais, kurie leidžia ne tik prisiliesti prie žemės, bet ir lepina akį žvelgiant pro langus.

Pirmą kartą užklydę į Šnipiškes tikrai atkreipia dėmesį į čia gyvenančių katinų gausą. Ir išties, šis mikrorajonas yra savivaldybės patvirtinta bešeimininkių kačių programos vieta. Gyventojai šiuos gyvūnus globoja įvairiais būdais: stato kūrybingus namelius, rūpinasi, kad nesušaltų ir nebūtų alkani. Tiems, kurie myli gyvūnus, bet dėl įvairių priežasčių neaugina jų savo namuose, šie rajono augintiniai yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas ir džiaugsmo šaltinis.

Prie akcijos „#MyliuŠnipiškes“ gali prisidėti kiekvienas, dalindamasis nuotrauka ir trumpa istorija, kodėl šiame rajone gyventi gera. Įrašą socialiniuose tinkluose reikėtų žymėti grotažyme #MyliuŠnipiškes. Taip organizatoriai kviečia garsinti Šnipiškių vardą ne tik Vilniuje, bet ir visoje Lietuvoje.